GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bölge İşgal Etme Şartları.
#1
Bölge İşgal Etme Şartları.

Boş Bölge İşgal Etme,

Lejyon Seviyesi

Bir bölge işgal etmeden önce ilk yapmanız gereken tabi ki lejyon kurmak. Ama iş bununla bitmiyor. Kurduğunuz lejyonun en az 3 seviye olması gerekiyor.


iyh0e0.jpg

İşgal Taşı

Lejyonunuzu 3 seviye yaptınız ve artık işgale başlamak istiyorsunuz ama işgal taşını almadan girerseniz tüm emekleriniz boşa gider. Nedir peki bu taş? İşgal taşı sadece Sienna Meydanı'ndaki NPC Louis'in sattığı, işgalin sonunda ortaya çıkan sunağı ele geçirmeniz için gereken bir taş. Elinizde bu taş yoksa yoksa, hiç bir bölgeyi ele geçiremezsiniz.


24dq1eb.jpg

Bölge Sınırları

Lejyon seviyenizi 3 yaptınız, işgal taşını aldınız ve rastgele bir bölgeye girdiniz. Sunağa gelip bölgeyi almaya çalıştınız, ama o da ne? O kadar uğraşmanıza rağmen bölgeyi almanıza izin vermiyor. Bunu yaşamamak için girdiğiniz alana dikkat etmelisiniz. İlk kurduğunuz kalenin kesinlikle başka bir lejyona ait bölgeye sınırının olmaması lazım. Yani işgal etmek için seçtiğiniz alanın etrafının boş olması gerekiyor.


35k91j8.jpg

Lejyon Liderinin Önemi

Tüm koşulları yerine getirdiniz, yaratıkları ezip geçtiniz ve sunağa ulaştınız. 4 heykeli yıktınız ve ortada sunak çıktı. Bu aşamada lejyon liderinizin veya yetki verilen kişinin (daha önce bahsettiğim işgal taşına sahip olmalı) sunağa yaklaşıp işgal taşını kullanması gerekiyor. Ancak lider olmayan veya yetkisi olmayan kişi bölgeyi ele geçiremiyor.


2cfuyhz.jpg

Başka Lejyona ait bir bölge veya kaleyi işgal etme,

Öncelikle boş bir bölgeyi ele geçirip kalenizi kurdunuz, alanınızı genişlettiniz. Artık başkasına ait bir kaynak alanını veya kaleyi işgal etmek istiyorsunuz. Peki nelere bakmalısınız?

Başlangıç olarak ilk kurduğunuz kalenizin yerini iyi seçmeniz gerekmektedir. Çünkü ilk kalenizi oluşturduğunuz yerin etrafından topraklarınızı büyütebilirsiniz. Yani ikinci bir kale veya bölge almak istiyorsanız çevrenizi saran yerlerden ilerlemeniz gerekmektedir.

İlk kalenizi kurdunuz ve başka bir lejyona ait bölge veya kaleye saldırmak istiyorsunuz. Bunun için o kale ile sınırı olan bir bölgeye ihtiyacınız var.

Örnek olarak aşağıdaki resimlerden ilerleyelim. KingdomNTT lejyonu LordsKingdom'a ait bir bölgeyi ele geçirmek istiyor ama şu anki hali ile bölgelerine saldıramazlar. Bunun için öncelikle aradaki iki boş bölgeyi de ele geçirmeleri gerekir.


vxow9u.jpg

Bu yüzden KingdomNTT bölgeleri ele geçiriyor ve artık Lords lejyonu ile sınırı bulunmakta.

2vb24ci.jpg

Şu an komşu oldukları için karşılıklı olarak birbirlerine saldırma hakları bulunmakta. Burada başka bir kural daha devreye giriyor tabi ki. Hiç kimse zar zor ele geçirdiği bir kale ya da bölgenin alır almaz elinden gitmesini istemez. Bunu göz önüne alan yapımcılar her bölge ve kale için ele geçirilmesinden itibaren 24 saat süren bir koruma kalkanı koymuşlar. Yani bir bölge ya da kale aldığınızda ilk 24 saat boyunca kimse size saldırı yapamıyor. Bunu da alanın üzerinde çıkan güvenlik duvarı işaretinden anlayabiliyorsunuz.


vzzx5d.jpg

24 saat geçtikten sonra artık kendi bölgelerinizde saldırıya açık hale geliyor. Geriye dikkat etmek gereken tek bir nokta kalıyor, o da savaş saatleri. İstediğiniz zaman başkasının bölgesine giremiyorsunuz. Tüm lejyonlar için ortak tek bir savaş saati var. 20:00 - 22:00 arası. Her gün bu saatler arasında yukarıdaki koşulları sağlamak şartı ile diğer lejyonlara saldırabiliyorsunuz.

2saaumx.jpg
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi