GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İttifak Savaş Sistemi ISS
#1
İttifak Savaş Sistemi ISS;

Filo Kurtarma:

5 oyuncu ortak filo kurup rakip üzerine bu büyük filoyu gönderdiği zaman ortaya çıkabilecek gemi sayısını ve bunların vuruş gücünü tahmin edebilirsiniz. Bundan sonra gezegen başından kalkınca eğer filolarınızı saklamadı iseniz içinizde pek iyi bir his olmayabilir, 5 filonun birleşmesi durumunda, bunların gücüne göre, en sağlam savunmaları onlarca Ölüm Yıldızını bile yok etmek çok zor olmayacaktır. Unutmadan, en fazla 5 oyuncu filo birleştirebilir.

Saldırı:

Evet saldırı artık çok daha zevkli ve yıkıcı bir hal alacak, ISS kullanırken tek yapmanız gereken hedefinizi seçtikten sonra, hesabınızı doğru yapıp, gereken sayıda gemi desteğini arkadaşlarınızdan ya da müttefiklerinizden ISS yoluyla istemeniz. Unutmayın ki 4 oyuncunun desteğini alabilirsiniz ve bu oyuncuların mutlaka sizin ittifakınızın üyesi olmaları gerekmez. Hele bir de commander menüsüne sahipseniz, elde ettiğiniz casus sondalarını müttefiklerinize açıklayıp, Galaksi menüsünü çok daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Filo konuşlandırma ve ortak savunma:

Ortak savunma demek, bir oyuncunun kendi filolarını başka bir oyuncunun gezegeninde konuşlandırması demek. Ortak savunma sadece ittifak üyeleriyle ve arkadaş listesinde adı geçen oyuncularla yapılabilir, diğer oyuncularla yapılması mümkün değildir.Tatil modundaki oyuncularda filo tutulamaz. Konuşlandırmak için filo menüsüne yeni bir fonksiyon konuldu. Bu fonksiyon sayesinde oyuncu filosunu konuşlandırmak istediği süreyi seçebilir.Bunun ekstra deuterium masrafı vardır. Ne kadar deut gerektiğini masraf altında bulabilirsiniz. Deuterium konuşlandırma görevi verildikten sonra gereken deuterium otomatik olarak filoyla birlikte gider. Tüm bu filo hareketlerini hem filoyu gönderen hem de filonun duracağı gezegenin sahibi filo ekranında YEŞİL olarak görür. Filo gezegene ulaştığı zaman, müttefik filonun gezegene geldiği ve durduğu haberi alınır.

Masraf: ( aşağıdaki rakamlar saat başınadır.)

KN : 5 Deut
BN : 5 Deut
HAvcı : 2 Deut
AA : 7 Deut
Kruvazör: 30 Deut
Komuta Gemisi: 50 Deut
Koloni Gemisi: 100 Deut
Geri Dönüşümcü: 30 Deut
Casus Sondası: 1/10 Deut
Bombardıman Gemisi: 100 Deut
Solar Uydu: -
Muhrip : 100 Deut
Ölüm Yıldızı: 1/10 Deut


Ayrıca konuşlandırılan filo istenildiği zaman geri çağrılabilir.
Tüm bu işlemler sırasında filo beraberinde götürdüğü tüm deuteriumu harcamış olur. (Uçuş ve konaklama için gereken ! )
Bir oyuncu max. 5 filoyu başka gezegenlerde bırakabilir, ve bir gezegende max. 5 farklı oyuncunun filosu durabilir.
Bu konuşlandırmaların en büyük riski, konuşlandırma yapmış olduğunuz gezegene saldırı olursa bunu sadece gezegen sahibinin görecek olması, ve bu saldırının filosunu konuşlandıranların gösterilmemesi! Yani bu noktada ortak savunma yapanlar arasında çok iyi bir koordinasyon olması gerekiyor. Savaş raporu ise tüm oyunculara gönderilir, yani hem gezegen sahibine hem de filosunu orada tutan oyunculara.
Dikkat: Eğer filonuzun olduğu gezegene saldırırsanız, saldırı amaçlı gönderdiğiniz filo gezegende duran filonuza da saldırır.


İttifak Deposu:

Müttefik filolara yakıt ikmali yapmaya yarar. Eğer ittifak oyuncusu dost gezegende duracağı süre için gereken deuteriumu yanında getirmez ya da getiremezse, o zaman bu ittifak depoları kullanılabilir. Böylece ittifak deposu olan gezegen sahibi, gezegeninde duran diğer oyunculara yakıt ikmali yapabilir.Bunun için saatte 10.000 deut taşıyan ikmal roketlerinin uzaya gönderilmesi yeterli olacaktır.
Bu şekilde gezegende duran filoların kalış süresi uzatılabilir. Normalde ( yani filoların gönderildiği filo menüsünde) durmak görevi için max. 32 saat seçilebilir. Ama ittifak deposu kullanarak bu süre uzatılabilir. İttifak deposu büyüdükçe ikmal yapılabilecek filo da genişler.


Ortak Saldırı:

Filo saldırı için gönderildiği zaman filo menüsünde „ geri cağrı“ altında ittifak savaşına davet butonu gözükür. Bunun üstüne basarak başka oyuncuları ortak saldırıya davet edebilirsiniz. Davet ederken, davet etmek istediğiniz oyuncunun oyun içindeki ismini ait olduğu boşluğa yazmanız gerekir, böylece davet edilen oyuncuya eğer isterse ortak saldırıya katılma izni verilmiş olur. Davet edilen oyuncuların listesi her zaman gösterilir. Davet edilmeyen ortak saldırıya katılamaz. Ayrıca bu ortak saldırı filosuna istek üzerine özel bir isim verilebilir. Aynı zamanda bir oyuncu bu ortak saldırıya birden çok filoyla da katılabilir.
Ortak saldırı için aynı ittifak üyesi ya da davet eden oyuncunun arkadaş listesinde olmak gerekmez. Saldırıya davet edilen herkes katılabilir, ezeli rakipleriniz bile!
Davet edilen oyuncular, davet edildiklerine dair özel bir mesaj alırlar, ondan sonra hangi saldırı filosuna katılcaklarına ya da bunları kabul edip etmeyeceklerine kendileri karar verirler.
Dikkat: Ortak saldırı birliğinde 5 farklı oyuncu ve max. 16 saldırı filosu olabilir. Kimin kaç filoyla katılacağına oyuncular kendi aralarında karar vermelidirler.
Önemli ayrıntı: Katılan yeni gemiler ortak saldırı filosunun hızını % 30 dan fazla yavaşlatamazlar. Eğer bundan yavaşlarsa İttifak Saldırısı yazısı gösterilmeyecektir.
Örnek: Bir filonun hedef gezene varışı 2 saat sürüyor. Kalktıktan 10 dakika sonra, bu filoya başka bir filo katılmak istiyor ve 2.filo aynı hedefe 2 saat 10 dakikada varıyor.
Bu mümkün, çünkü yeni filo saldırının hızını 20 dakika yavaşlatıyor ve böylece %16 yavaşlatmış oluyor.
Ortak saldırının ortak savunmanın tersine ekstra bir masrafı yoktur.


Saldırı Birliğinin hızı:

Birlik içinde bulunan en yavaş filonun hızıyla uçar, tüm filolar hedefe ortak ve aynı zamanda ulaşırlar.
Birliği kuran başlangıç filosu geri çağrılsa bile kalan filolar hedefe uçmaya devam ederler. Filoların ayrılmasıyla birliğin hızı değişmez. ( birlikten en yavaş filo ayrılsa bile)
Son saniyeye kadar birlikten filo geri çekilebilir ( birliğe davet edilen oyuncuların dikkatli seçilmesi çok önemli, casuslara dikkat!)
Saldırıdan sonra birlik otomatik olarak dağılır ve her filo kendi gezegenine geri döner.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İttifak Vincent 0 1,951 15-03-2015, Saat: 16:47
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi