GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başlangıç Taktikleri
#1
Başlangıç Taktikleri;

OGAME' in en büyük özelliklerinden biri, sabit ve bu en iyi diyebileceğimiz bir stratejisi olmaması, sonuçta binlerce oyuncu oynuyor, ve herkesin kendine göre değişik düşünceleri oluyor. Ama başlangıç aşamasında daha hızlı gelişebilmeniz için bazı tavsiyelerimiz olacak.

1. Yagmacı,

Bu taktik ile istatistiklerde üst sıraları zorlamak daha kolay, ama gerçek anlamda ve doğru uygulayabilmek için çok zaman ayırmak gerekir. Ben Yağmacı olacağım derseniz, amaçınız az bir geliştikten sonra hızlıca KN yapıp, yanlarına bir kaç Hafif Avcı verip, sürekli komşularınıza saldırmak olmalı. Yani esas gelir kaynağınızı madenler değil , yağmadan gelen kaynaklar oluşturur. Bu taktiğin en püf noktası, çok Deuta ihtiyaç olunması, başlangıç aşamasında tam olarak 3000 Deut gerekiyor, ve bunu kendiniz üretmeniz gerekiyor. Kısacası madenler içinde Deuterium Sentezleyici en önemlisi oluyor.

Uygulanmasi Gereken Strateji: S1 M1 M2 S2 M3 K1 S3 M4 K2 S4 D1 S5 M5 K3

2. Madenci,

Madencinin ilk amaçı tüm kaynaklarını yeni maden yapımı için harcamak olmalı. Bu aşamada gemi ve bilimsel araştırma için kaynak harcanması tavsiye edilmez. Bir zaman sonra gezegende önemli miktarda hammadde sahibi olur ama ofansif gücü yok denilecek kadar azdır, yani yağma yapacak ya da daha büyük saldırılara gidecek filoya sahip değildir. Genelde artan kaynaklar gezegen savunmasına ayrılır. Fazla bir Deut ihtiyacı yoktur, bu taktiği oyun için fazla zaman ayıramayacaklara öneririz.

Strateji : S1 M1 M2 S2 M3 K1 S3 M4 K2 S4 M5 K3 S5 M5 K4 S7 D1 D2

3.Karışık Taktik,

Noob ( Çaylak ) Koruması dolaysıyla bu taktiği uygulamak daha kolaydır. Noob yağmacılara fazla hareket alanı bırakmaz, puanı yüksek oyuncuların da gezegenleri genelde zaten çok iyi korunur.Bu sebepten dolayı bu taktik tavsiye edilir. Bu taktiğin de püf noktası, bir an önce başka gezegenlere yerleşebilmek, o zaman toplam üretim inanılmaz artıyor.

Strateji : S1 M1 M2 S2 M3 K1 S3 M4 K2 S4 D1 S5 M5 K3

Başlangıç aşamasını geçtikten sonra, savunma ve filo yapımını aksatmadan madenlerin kademelerini 20 ye çıkartmaya çalışılmalıdır.Taktik hep ayni, önce solar enerji santrali,sonra madenler, enerji yetersiz ise maden yapmanın da bir anlamı yok, çünkü çalışmazlar.
Genelde metal madeni kristal madeninin 2 kademe üstünde , Deut da kristal madenin 2 kademe altında olur, olmalıdır. (masraflar ve yüksek metal ihtiyacı göz önüne alınırsa) ama çok geliştikten sonra bu tamamen sizin insiyatifinize kalmiş bir karar.

4.Hızlı Başlangıç,

Bunun için sıkı sinir sistemi ve oyuna çok sık girmek lazım. Bir yandan hızlı bir şekilde 6M-5K-5D prensibine bağlı olarak madenleri geliştirmek bir yandan da ilk gemileri oyuna başladıktan 48 saat sonra üretebilmek ve yağmaya başlamak lazım. Zor bir taktiktir.

Strateji: S1 M1 M2 S2 M3 M4 S3 K1 K2 S4 M5 D1 S5 M6 K3 S6 D2 D3 S7 K5 D4 S8 D5
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi