GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drakensang Tüm Karakterler Geniş Anlatım
#1
Drakensang Tüm Karakterler Geniş Anlatım,

Runa Freygard - Nordlande'nin Elçisi,

img_runa.jpg?__cv=7330beabfa09c7d4c99eacb2b7dd1500

Kingshill'in avlusunda sıra dışı kişiliği ve bilgeliği ile tanınan Nordlande elçisi oturuyor. Onun derin bilgisi atalarıyla olan büyülü bağına dayanıyor. Kıvrak zekası, sadakati ve inatçılığı onun diplomatik savaşlardaki en güçlü silahları.
Bu uzun boylu ve çok yer görmüş kadının Duria'ya özgü olmayan deri bir zırhı var. Kendinden emin duruşu başkalarında ona karşı saygınlık uyandırmaya yetiyor; babasının kralla uzun süredir olan dostluğu ise bunu sadece güçlendiriyor.
Fakat, korkunun hakim olduğu zamanlarda en eski ittifaklara bile güvenmek mümkün değil. Duria'da artan tehditler ve askeri yetersizlikler nedeniyle, pek çok kişi barış paktının sona ereceğinden korkuyor. Runa'nın kendi halkının itibarını koruması ve böylece ittifaka destek vermesi gerekiyor.

"Atalarımızın sesleri bize hiçbir kitaptan öğrenemeyeceğimiz kadar çok şey öğretebilir."

Clara Lectura,

img_clara.jpg?__cv=d5182dd76d9b524567b548f294d4a800

Kızıl saçlı genç büyücü, Büyücüler Çemberi'ndeki en hırslı öğrenciydi ve ustası Ernest Remin'in talebi üzerine sınava erken girip geçen tek kişiydi. O ustasına Duria'nın batısından başkente kadar hac yolunda eşlik etti. Fakat Grimford'a ulaştıklarında, planlarda bir değişiklik oldu.
Clara'nın ışıl ışıl mavi gözlerinden gururu, zekası ve cazibesi okunuyor. O daha çocukken öğrenmeye merak saldı ve kısa zamanda bilgi birikimini inanılmaz arttırdı. İnsan ilişkileri çok iyi olduğundan, aynı zamanda çok iyi de bir öğretmen.
Clara aslında Kingshill'de olmayı tercih ederdi, ama yine de Grimford'daki görevini büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getiriyor. Ustası onun çemberin çağrısına kulak verip yola çıkan cesur büyücüleri doğuya göndermesine karar verdi. Doğuya giden yol onları yalnızca en eski kitaplarda sözü edilen düşmanlarla karşı karşıya getirecek.

"Elindeki görevleri yerine getir, yalnızca bu şekilde hedeflerine ulaşırsın."


Alan,

img_alan.jpg?__cv=f5479441ae737eac438450f9b0d15a00

Altın saçlı, genç ve sempatik demirci kısa bir süre öncesine kadar seyahatteydi. Bir gün doğuda savaşın patlak verdiği ve demircilere çok ihtiyaç duyulduğu kulağına geldi. O gün Alan hiç tereddüt etmeden çantasını topladı ve Kingshill'in başkentine doğru yola çıktı.
Başkente giderken Grimford'dan geçen yetenekli zanaatkar orada ilk defa Winston klanıyla karşılaştı. Ailenin uzun yıllardan beri sürdürdüğü demircilik geleneğinden çok etkilenen Alan, orada kalıp kendi demirci dükkanını açmaya karar verdi; böylece işinin ehli kişilerle çalışıp kendini geliştirmeyi umuyordu.
Şansına, bir gün genç ve güzel bir Çember Büyücüsü ortaya çıkıp köyde kamp kurdu.

İkisi de orada yabancı olduklarından, çok çabuk arkadaş oldular ve Clara kendi yeteneklerini kullanarak Alan'a yarının kahramanları için harika büyülü silahları üretmede destek oldu.

"Bu silah bir tesadüf eseri değil. Onu ben ürettim... Hayır, birlikte ürettik!"

Kral Harold,

img_harold.jpg?__cv=d6cc401f1fee5e20ee9dde8bd9049800

Vatandaşlarının barışçıl yönetim şeklini çok takdir ettiği Kral Harold, uzun zaman önce Normanlarla bir barış anlaşması imzalayıp onların Duria sahillerine yıllar boyunca yaptıkları korkunç saldırıları sona erdirdi ve ülkesine huzur getirdi. Bunun yanı sıra, Kral Harold sanata ilgisi olan ve desteği sebebiyle halk tarafından çok seviliyor.
Ancak bugün kralın üzerindeki yük hiç de hafif değil ve onun bir zamanlar ışıl ışıl parlayan gözleri şimdi çok yorgun. Dolaşan dedikodulara göre, kral ilerleyen yaşı nedeniyle kolayca aldatılabilir hale gelmiş ve kendi imparatorluğunda neler olup bittiğinden bile artık haberi yokmuş.
Gençliğin verdiği coşkuya sahip Veliaht Prens Aldred bile babasının sabırlı ve iyimser bakış açısına şüpheyle yaklaşıyor.

Kral Harold bir gün oğlunun onun yerine geçip barışçıl yönetimi devam ettireceğinden emin; fakat savaşın çoktan çıktığından habersiz.

"Barış en yüksek yönetim biçimidir."

Prens Aldred,

img_prinzaldred.jpg?__cv=d4dd7a7e9734142...f6b49fbb00

Kral Harold’ın oğlu çok küçük yaşta sempatik gülümsemesi ve müthiş albenisiyle babasına çektiğini gösterdi, ama o kesinlikle babası kadar yumuşak huylu değildi. Yaşlılar isyankar tavırlarına kızıyor, düşünmeden hareket etmesini ayıplıyor ve dengesizliğinden korkuyordu. Ancak, bu altın saçlı ve masmavi gözlü gençte bir şeyleri değiştirme arzusunu ve cesaretini görenler de vardı.
Tehditlerin arttığı bu günlerde, krallık bütün umutlarını Prens Aldred’e bağladı. Çok iyi bir kılıç savaşçısı olarak tanınıyor, irade gücü methediliyor ve krallığı çökmekten kurtarabileceğine inanılıyordu; ama veliahtın kaybolduğu dedikodusunun etrafa yayılmasıyla, bu umutlar da tükenmiş gibi görünüyor.
Fakat, bazıları kolay kolay pes etmiyor. Düzenin savaşçısı ve prensin uzun yıllardır iyi dostu olan Ruthina Flint, Aldred’i aramaya çıkıyor ve bulduğunda, onun artık eski Aldred olmadığını kabul etmek zorunda kalıyor.

''Sadece yenilgiyle göz göze gelmiş biri, karşı koyma gücünü kendinde bulabilir.''

Heredur,

img_heredur.jpg?__cv=944f5e603d0db61f7c8dcbd76ee45700

Heredur imparatorluğun büyük bir komutanıydı ve bölünen İntizam Kilisesi' ndeki radikal akımı tamamen destekliyordu. 550 yılında çökmek üzere olan imparatorluğun kenarında Duria'yı kurdu ve kendini bu yeni ve bağımsız imparatorluğun ilk kralı ilan etti.
Heredur Kingshill'deki kral mahzeninde bulunan sandukasında tam 600 yıldır yatıyordu. Sandukanın üzerinde bulunan taş rölyefte elleri ile kılıcı Scapanor'u tutuyordu ve bu, kraliyet ailesi ile kilise arasındaki güçlü bağın önemli bir simgesi haline gelmişti.
Fakat, o günlerde Nefetari'nin alçak taraftarları başkente sızıp yeraltı mezarlarındaki eski savaşçıları yeniden diriltmeye başladılar. Diriltme girişimi sırasında eski kral da ölülerin huzurunu bozanlara öfkesini kusmak için kendiliğinden dirildi.

"O üç adam kadar büyüktü; öfkesi güneş gibi yakıcı, darbesi ise kasırga gibi yıkıcıydı."

Alviss Runik,

img_alviss.jpg?__cv=9c398b3c26193f593ebc113c6327e200

Öğretmeni ve üstadı gibi, artık yaşlanmış olan Alviss, halkının en yüksek ruhani lideri olarak görevini layıkı ve büyük bir şerefle yerine getirmektedir. Gelenekler gereğince,küçük yaştan itibaren, gerekli dini merasim ve kaideler ile ilgili ananeleri ve atalara hitap etme sanat ve marifetini,öğrenmiştir.
Hisleri ve düşünceleri okuma inancının en önemli temsilcisi olarak, birçok sırrı bilmektedir ve yardım ile bilgi alabilmek için ataları hoş tutma konusunda deneyimlidir. Kendinden emin tavrı,aydınlatıcı ve ağırbaşlı sözleri ve de içinde barındırmış olduğu gücü ile herkes tarafından büyük saygı görmektedir.
Kuzey ülkesindeki hiç kimse bu büyük ata ozanının öneri ve tavsiyesini kulak ardı etmez- uyarıcı sözlerine rağmen bir yardım çağrısına uyarak, Kuzey'e doğru yola çıkan Jarl'ın kendisi hariç hiç kimse. Kuzey ülkesini buz tehdine karşı koruma konusundaki büyük kararların yükü böylelikle tek başına Alviss Runik'in omuzlarındadır.

"Her savaş yolu denenmiştir. Bize tavsiyede bulunmaları için atalarımıza saygı göstermek, bizim en güçlü silahımızdır."

Konseyin En Yaşlısı '' J’Ibal ''

img_jibal.jpg?__cv=8e7025e0d7dc05bbdb79471cb99e4000

Atlantislilerin çok azının kökeni sular altında kalmadan önceki zamana dayanıyor. O zamanlar Atlantis konseyinin üyesi olan J’Ibal, bugün Ashraya'da sağ olan Atlantislerin en yaşlısı ve Ashraya'nın konseyini uzağı görüşü ve sağ duyusuyla yönetiyor.
Kardeşleri J‘Ibal'in akıllı ve atik olduğunu düşünüyor. Uzun ve yıkıcı bir savaştan sonra Atlantislileri yeni, gizli vatanları Ashraya'ya götüren oydu. Konseyde ısrarla savunduğu bu geri çekilme politikasını herkes takdir etmiyor, yine de Atlantisliler azalan sayılarının daha da azalmasını önlediği için ona minnettar.
Konseyin en yaşlısı kayıp vatanla ilgili yeni bilgi edinmek için her fırsattan yararlanıyor ve bunun insanlara faydası olacağını düşünüyor.

"Atlantis konseyi güneşin altında son kez toplandığında oradaydım, sesim duyulmayarak yavaş yavaş kısıldı ve tasvir edilemez bir şeye karar verildi."

Deniz Rahibesi '' J’Aladou '',

img_jaladou.jpg?__cv=fab4f85fb9020e08e4f3606cea719e00

Kardeşleri rahibeye "Ashraya'nın Ruhu" adını veriyor. Ashraya'nın ve konseyin dünyevi ihtiyaçları onun için pek önem teşkil etmiyor. Düşünceleri sular altındaki eski Atlantis'e odaklı.
J’Aladou daha genç bir kadınken, Atlantis tapınaklarında Deniz Tanrısı Okeanos'a dua ediyordu. Kendini beğenmişlikten doğan ihaneti önceden görmüştü, ama o zamanların konseyi onu dinlememişti. Bir zamanların Atlantis'inin sonsuza kadar kaybedildiğini biliyor ve bundan çok üzüntü duyuyor.
Pek çoğu onun yumuşak olduğunu ve duadan kendini kaybettiğini düşünürken, diğerleri J’Aladou'nun yılan Gorga'yla her gün savaştığını biliyor; ama mızrakla değil, duanın gücüyle. Çünkü rahibe dua eden Atlantisli kalmazsa, Deniz Tanrısı'nın mağlup olacağından emin.

"Biz Okeanos'un çocuklarıyız. Yılanın zehrine kurban giden her birimiz Tanrı'nın bedeninde yeni bir diken."

Maximilian Kayaıs ıran,

img_maximilian.jpg?__cv=65a51d5b87a28c8b...da3041a700

Unutulan ada Helios'taki sefer heyetinin lideri Atlantis'e hücumun kalbi ve ruhudur. Direnişin hevesli temsilcisi olarak efsanevi kutsal yeri ararken kaldırılmamış taş bırakmaz.
Aşırı ciddi ve inatçı olan bu adam birkaç sene öncesine kadar asker komutanı olarak görev yaptı, ama gerektiğinde kılıcını ideallere ulaşmak için kaldırmaktan da çekinmedi.
"Kara ısıran" takma adını sonuna kadar hak eden Maximilian, zekası ve otoritesiyle ekibini Atlantis'e yönlendiriyor ve orada direniş için ejderha karşısında en iyi koruma sağlayacak bir şey bulacağına inanıyor. Bu bilgi olabilir, büyü veya çok etkili bir silah da olması mümkün.

"Ne için geldiğimizi bulana kadar aramaya devam edeceğiz. Başka soru var mı?"

Rakorus Munterium,

img_rakorus.jpg?__cv=18d6dacf4786cf909eb7e0ee17856c00

Sefere katılanların çoğu Rakorus'un tuhaf bir adam olduğunu düşünüyor. Gerçekten de o, Atlantis'lilerin yüzyıllardır insanoğluna boyun eğdirmeyi planladıklarına ilişkin komplo teorilerinden bahsedip duruyor. Onlarla ejderhalar arasında bağlantı olabileceğine bile inanıyor. Bu çılgın teorilerin ne kadar doğru olduğunu kimse bilemez.
Rakorus'a devamlı olarak Acemi Norm eşlik ediyor. Bu genç öğrencinin gerçek adının ne olduğunu kimse bilmiyor; çünkü Rakorus bütün yardımcılarını ve hatta konuştuğu diğer kişileri bile "Norm" diye çağırıyor. Anlaşılan kafası daha önemli şeylerle dolu.
Direniş heyeti için Atlantis'i bulmada Rakorus'un uzmanlığı çok önemli; çünkü büyülü nesneler ve esrarlı sanatların tarihiyle ilgili bilgisiyle yarışabilecek hiç kimse yok.

"Böyle korkunç yerler sık görülmez! Hımm... Acaba komplonun bir parçası olabilirler mi, sevgili Norma?"

Ejderha avcısı Tarus,

img_tarus.jpg?__cv=acdf6513713fafc8a9fe94e56c0e8900

Bu korucuya rastlayan herkes gerçek bir kahramanla karşılaştığını hemen anlar. Tavırları vahşi bir ejderha yavrusunun sırtına çıkıp, etrafını saran beş ejderha berserkini doğrayan bir adamın özgüvenini gösteriyor. Hem de bunu tek bir kılıç darbesiyle başarmış olanınkini.
Tarus, efsanevi maceralarına rağmen mütevazı ve müteffiklerine "onlardan biri" olduğunu hissettiren dayanılmaz bir karizması var. Bu özelliği onun direnişin elçisi olarak görevini en iyi şekilde yapabilmesini sağlıyor.
Muhteşem okçu direnişe katılmaları için kahramanları çağırmaya başladığında, sadece halkının lideri "Ormanın Yumruğu"nun emirlerini yerine getirmiyordu. Ejderha öldürmek dışındaki kendi içgüdüsünü de izliyordu.

"Direnişi desteklemeye hazır mısın? Tam ihtiyacımız olan kişisin, arkadaşım."

Çirkin Gnob,

img_garstigegnob.jpg?__cv=fb4d16f092d32c...4984ede400

Bu sakar trolün nereden geldiğini kimse bilmiyor. Ander dünyasının sürüleri insanoğluna savaş açtıklarından bir süre sonra, insanların yaşadığı yerde ortaya çıktı. Anlaşılan onlar için deli oluyor ve gelenekleri ve alışkanlıklarıyla ilgileniyor.
Gremlin türünün diğer üyelerine nazaran daha fazla mizah anlayışına sahip gibi, ama zekası için aynı şey söylenemez. Bu küçük şeytan insanları taklit etmekten ve onlarla dalga geçmekten diğer peri canlılara kıyasla daha çok zevk alıyor gibi.
Pek çok kahraman "Korkunç Gremlin" adlı bu trolün icabına baktığını iddia ederken, hala etrafta bazılarının onu gördüğünden söz ediliyor. Çikolalatayla dolu hediye kutularını aşırır, bahar şenliğinde ejderha yumurtaları boyar veya tüccar gibi giyinip kendini saklar. Gremlin hep sürprizlerle doludur.

"Küçük insanlar komik. Gremlin de oynamak istiyor! ... Ne? Bozuldu mu? ... Oh ... Hahahaha!"

Dünya gezgini Ammon,

img_ammon.jpg?__cv=9a26e407ffb7577f324bb6a5eb655b00

Ammon'un gerçek adı hikayesi gibi karanlıkta. Adının gizemini öğrenmeye çalışanlar "gizli" sözcüğünden geldiğini ve gizemli büyücünün bu adı tanınmamak için maskeli miğferi gibi taşıdığını anlayacaklar.
Bu dev adamın yaydığı enerji tecrübeli kahramanlara büyülü vizyonlar veriyor ve onları Ander Dünyası'nın canlılarına karşı savaşta yardım etmeleri için teşvik ediyor. Ammon yaratıcı gücün özünü içeren Materi parçalarını arıyor ve onlarla dünyalar arasındaki dengeyi tekrar sağlamayı umuyor.
Dünya Gezgini tarafından Ara Dünya'ya çağrılan kahramanların Ammon'un tarih ve yaratılışla ilgili engin bilgisine dair farklı teorileri var. Bazıları normal bir insandan çok daha uzun yaşadığını ve hatta ölümsüz olabileceğini, diğerleriyse Ander dünyasını ziyaret etmeyi başarıp sağ kaldığını tahmin ediyor.

"Sizi çağırdım. Geldiniz."

Başrahibin Ruhu,

img_geistdeshohenvaters.jpg?__cv=a17c6d9...032c14fb00

Başrahip yaşarken bile pek sevilmiyordu. Kingshill'de başrahip olduğu zamanlarda, özellikle kilisedekiler tarafından ukala ve sinir bozucu bir ahlak öğretmeni olduğu düşünülüyordu. Yaşlı ve sıska adam dışarıdan çok sert görünüyordu; içiyse kontrol hırsıyla ve devamlı şüpheyle kaplıydı. Delip geçen gözleriyle zayıf ve gergin görünümünden korkanlar sadece çocuklar değildi.
Prens Aldred, körlük anında Nefertari kültistlerinin Kingshill'in kral mahzenine girmesini sağladığında, Başrahip onu engellemeye çalıştı. Aldred kültistler tarafından esir alındı ve Ruhlar Hapishanesi'ne götürülüp Khalys tarafından öldürüldü.
Fakat Başrahip'in ruhu hiç huzur bulmuyor. Eski manastıra girme cesaretini bulan kahramanları gürleyen sesiyle kutsal düzen için savaşa çağırıyor. En büyük hedefi, Nefertari kültünün yılan kafalı baş rahibesi Khalys'i devirmek.

"Güvenmek iyidir. Ama kontrol daha iyidir!"

Ruthina Flint,

img_ruthina.jpg?__cv=c06c7e1f1c43552861518901e0884e00

Bu savaşçı kadının çekiciliği dışında başka pek çok özelliği daha var. Varlıklı olmayan bir ailenin kızı olan Ruthina gençliğinde bir ejderha savaşçısından savaş sanatını ve bir çember büyücüsünden okuma yazmayı öğrendi. Sonraları ise, hayatını Düzenin Savaşçıları'na hizmete adayan az sayıdaki kadından biri oldu.
Ruthina uzun süredir Prens Aldred'in sadık bir yandaşı. Karşılıklı dostluğa ve saygıya dayanan bir ilişkileri var. Veliaht Prens, Khalys tarafından baştan çıkarılıp onu Slifmoor'daki manastıra kadar takip edince, Ruthina bir arama ekibiyle yola çıktı. Amacı prensi bulup onu Nefertari kültistlerinin elinden kurtarmaktı.
Kızıl saçlı ve açık yeşil gözlü bu kadın, güçlü iradesi ve kararlılığıyla Direnişçilerin Kampı'nda çok saygı görüyor. Düzenin cesur savaşçısı, ne tehlikeden ne de cezadan korkmayan ve ne olursa olsun doğru yoldan giden biri.

"Hayatta bedava bir şey yoktur. Ama uğrunda savaşarak her şeyi elde etmek mümkündür!"

Njord Larsson,

img_njord.jpg?__cv=459731d373eb2b75a2efb92ecf11bb00

Maden işçisi Njord Larsson mesleğine uygun yapıda. Kuvvetli, kararlı ve insanın yeterince istediği sürece her şeyi başarabileceğine inanıyor. Kalın kaşlarının altındaki dürüst gözleri, uzun ve koyu sakalı ve güven veren yüzü saygı uyandırıyor.
Nefertari kültistleri Demir Ormanı'ndaki Alby köyüne saldırdıklarında, Hognis Madeni'ne kaçışı organize eden ve sağ kalanlara ümit veren oydu. Onların hepsini uzun senelerdir tanıyordu ve Hognis Madeni'ndeki çaresiz insanların sert ama sevgi dolu babasıydı. Kaçanların güvenliğini ve bakımını sağlamayı kendi görevi bildi.
Eşini saldırı sırasında kaybetti. Hala bir gün madenin kapısında belireceğini ümit ediyor, ama kalbinin derinlerinde onu çoktan kaybettiğini seziyor.

"Bizi öldürmeyen şey güçlü kılar. Öyleyse kollarını sıva ve bize yardım et!"

Alexander Campbell,

img_alexander.jpg?__cv=b62a6109fa6a788bd6b3991db22b8f00

Yaşına rağmen, hala savaşçı bir ruha sahip. Alexander Campbell daha genç yaşında sadık bir lider olarak adını duyurdu. Duria'nın kuzeydoğu kıyısındaki Teganswall kalesinde uzun seneler boyunca geriye kalan az sayıdaki askeri komuta etti.
Alexander kısa süre önce Kingshill'den döndüğünde, kalenin Nefertari kültistleri tarafından alındığını ve ejderhaya benzer canlıların Shorfolk'u yakıp yıktıklarını gördü. Yaşlı asker müttefiklerinin yardımıyla direnişçilerin kampına ulaştı ve Teganswall'ı geri almak için hazırlıklara başladı.
Çok ejderha savaşçısı kaybetmesine ve durum ümitsiz görünmesine rağmen, Alexander bütün dik başlılığıyla ileri atıldı ve düşmanı yendi. Artık kaledeki saklı kutsal yerin gerçek anlamı açığa kavuştuğu için, onu bütün gücüyle kültistlerden ve ejderha yavrusundan korumak istiyor.

"Pes etmediğin sürece, hiçbir şey kaybedilmiş değildir."

Arolos Ateşgöz,

img_farolosch.jpg?__cv=144037d9ff0f8ae059a90794c568b500

Bu yaşlı rahip, genelde Ateş Tanrısı'nın tapınağından fazla uzaklaşmayan beyaz sakallı bilge bir Cücedir. Tüm cüceler arasında saygı görür ve doğan bebekler ile ruhları ateşe dönenleri Fyrgon adına kutsar.
Arolos, savaşın ruhudur. Kötü Cüceler, ejderha dünyayı zaptettikten sonra haraç istediğinde boyun eğdiler. Arolos'a göre bu hareketleriyle yıkımı seçtiler ve hiç merhamet hak etmezler. Bu inancıyla, birçok cüce neslinin savaşmasına ön ayak olmuştur.
İhaneti Arolos'un ailesi de bizzat görmüştür... Kötü Cüceler arasına ilk katılanlardan birisi de büyükbabasıydı. Belki de onlara karşı bu kadar acımasız olmasının sebebi budur. Cücelerden arasında, kuzenlerinden birinin hala ejderhanın saflarında olduğuna dair söylentiler dolaşır. Ancak bunları rahibin yüzüne söyleyebilen pek çıkmaz.

"Asla geri adım atma, asla mücadeleyi bırakma! Fyrgon aşkına!"

Murolosch Kıvılcım,

img_murolosch.jpg?__cv=3fc744f205f8450ef79718a560725000

Uzun yıllardır Cüce Krallığını yöneten yaşlı Kral Murolosch, artık bunu karısı Agrasha ile beraber yapıyor. Andrakas şehrini karısı yönetirken, Murolosch da çetin savaşlara sahne olan duvar üzerinde çarpışıyor. Buradan halkının verdiği savaşı yönetiyor ve planları ve korkusuzluğuyla Kötü Cüceleri püskürtüyor.
Savaşla geçen yıllar Murolosch'u yıprattı. Şimdilik durumu iyi ve ön saflarda savaşıyor. Ancak savaşın yıpranmışlığıyla barışçıl bir çözüm arayışında. Yine de, son nefesini verene kadar tek karış toprağını bile düşmana vermemeye kararlı.
Murolosh, tüm vaktini savaşa harcamadığı dönemlerde Andrakas'da hünerli bir demirciydi. Yaptığı efsanevi malzemeler, şu anda da kendileri gibi efsanevi fiyatlarla satılıyor. Her geçen gün gündüzleri ocağının başında çalışıp akşam üzeri de karısı Agrasha ile güneşin batışını izlemeyi daha çok özlüyor. Ancak o güzel günlerin geri geleceğine de bir türlü inanmıyor.

"Haydi Ateşçukuru'ndaki Uzun Başlıkların karşısına dikilelim. Arkalarına geçebilirsek, seslerini kesebiliriz."

Agrasha Köşeodunu,

img_agrascha.jpg?__cv=9f5043c17afb8fc1c38e9b1004246a00

Agrasha teknik olarak Myrdosh kraliçesi olsa da, cüceler bu tür formaliteleri önemsemez. Taht odaları veya iktidarlarını simgeleyen belli bir koltukları yoktur. Kral Murolosh Cücelerin Yıldırımdibi'ndeki savaşını bizzat yönetirken, Agrasha da Andrakas'daki atölyesinde kendi tasarımlarını yapar.
Başkentteki cüceler, tüm kraliyet nişanlarından daha değerli olan ve Usta Teknisyenler loncasının en büyük ustası olduğunu simgeleyen demirden tornavidasını taşır. Öne çıkan teknik becerileri ve keskin zekası, 130 gibi genç bir yaşta bu unvanı almasını sağlamıştır.

Agrasha, hem bilindik hem de alışılmadık konularda bilgece ve mantıklı kararlar verebilen bir çözüm insanıdır, üstelik cesur kararlar vermeyi de becerir. Üstelik bunların uygulanmasına da yardım eder. Örgülü sarı saçlarının uçuştuğunu gören tüm Cüceler, bir saygı göstergesi olarak ellerine tükürürler.

"Kraliçelerini bir kıvılcım olarak görüyorlar... Fyrgon'ın hızlı hareket edebilme yeteneği ve büyük beceriler bahşettiği bir kıvılcıma."

Janus Fox,

img_janusfuchs.jpg?__cv=8745e728b3563c08...333b558500

Göbek adı hilebazlık, en iyi aracı çekiciliği ve bilgi ise en ölümcül silahı. Fox, tarz sahibi bir casus. Direniş Kampındaki üstün başarılarından beri, bu sinsi ve zeki casus Foxoral Araştırma Bürosu (FBI) içinde bir efsane statüsüne ulaştı.
Çoğu kahraman, kendine Janus Fox diyen bu ajanı düşmanlarına çok medeni bir şekilde yaklaşmasıyla tanır. Ama acaba gerçekten de düşman mı? Ejderha için mi, Vahşi Av için mi yoksa sadece kendisi için mi savaşıyor? Bu sinsi adamın gerçek amacını kendisinden başka kimse bilmez.
Janus Fox'un bir icat, bir maskeden birazcık daha fazlası olduğu söyleniyor. İki casusu birbirinden ayıran tek şey bir göz bandıyken, bunları birbirinden kim nasıl ayırt edebilir? Ancak diğer gözdeki sıcak ışıltı bizde gerçek, muhtemelen de dost olduğu izlenimini uyandırıyor.

"Benim adım Fox. Janus Fox."

Leonardos Vidafısıldayıcı,

img_leonardosch.jpg?__cv=e2b25a022231c14...c28b9e2000

Her yerde "Vidafısıldayıcı" olarak bilinen bu usta teknisyen, muhtemelen çağının en verimli muciti. Leonardos'un her soruna bir çözümü olduğu söylenir. Çözümlerinin genel olarak zorluklar içerdiğini de en iyi kendisiyle çalışma şerefine nail olanlar bilir.
"Neden ki, aslında o kadar açık ki!" lafını Andrakas'daki tezgahının başında oturan bu neşeli cüceden sık sık duyabilirsiniz. Bu da ilhamla dolu olduğunun bir göstergesi. "Aslında o kadar açık ki!" lafını kelimesi kelimesine aynı şekilde bir de kadın cüce Jemma'dan duyabilirsiniz.
Romantik tutkularına rağmen (veya belki de bu duygulardan dolayı) Leonardos'un yaratıcılığı asla azalmaz ve bu tutkulu teknisyen tepeden tırnağa zeka ürünü, akıllı tasarım cihazlar üretir.

"İşte bu! Çalıştı!"
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Drakensang Online (Bigpoint) Vincent 11 3,060 19-09-2021, Saat: 10:48
Son Yorum: Fluobia
  DrakenSang Nasıl Oynanır ? Vincent 0 2,524 14-03-2015, Saat: 15:48
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi