GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pirate Storm Oyun Ekranı (ne nedir?)
#1
Pirate Storm Oyun Ekranı (ne nedir?)

pstormoyunekran.png

SİYAH BÖLÜM:
Solda oyunda ne kadar paranız olduğunu, sağda ise geminizin canını tp'nizi ve seviyenizi görebilirsiniz. Ortalarında duran resme tıklarsanız profilinizi görebilirsiniz. (mavi bölgenin en üstündeki tuşla aynı yere çıkar). tp çubuğunun altında ise geminizi etkileyen buffları (buff=tüketim maddelerinin özellikleri) görebilirsiniz. mouse'unuzu tp nin üstüne getirirseniz kutucuğun köşesinde bir ok çıkar.  o oka basarak buffun size sağladığı bonusu ve ne kadar süre sonra buff etkisinin geçeceğini görebilirsiniz. Aynı yere basarak oluşacak pencereyi kapatabilirsiniz.

MAVİ BÖLÜM:
Sırayla şu işlere yarar.
...profilinizi açar.
...envanterinizi gösterir.
...dükkanı açar.
...açık arttırma penceresini açar.
...görev penceresini açar.
...kuru kafa ve arena pencerelerini açar.

MOR BÖLÜM:
Chat penceresidir. köşelerindeki küçük turuncu kısımlarda tutarak büyütüp küçültebilirsiniz. Tüy resmine tıklayarak kapatabilir, kitap resmine tıklayarak seyir defterini görebilirsiniz. Kitabın üstüne gene tıkladığınızda chate geri dönebilirsiniz. Chatte farklı odalara geçmek için oda isimlerine tıklayabilirsiniz. bir oyuncu nickinin üstüne tıklarsanız size 2 seçenek verir. biri oyuncu adını chat bölümüne yazar. diğeri ise oyuncuyla aranızda özel oda açmanızı sağlar.

KIRMIZI BÖLÜM:
Kısayol tuşları ve hızlı alım menüsü buradadır. üst sıra sırayla şu işlere yarar.
...ateş açar
...seçili top güllesini gösterir ve üstüne tıklandığında diğer toplarınızı görürsünüz. menü açıldığında mouseunuzu üstünde gezdirince hızlı alım menüsü açılır
...Seçili zıpkın çeşidini gösterir ve aynı şekilde yandaki top güllesinin göründüğü bölümün işlevleri burdada geçerlidir.
...Tüketim maddesini açar
...Seçili tüketim maddesini gösterir va basıldığında elinizdeki bütüm maddeler görünür ama burdan hızlı alım yapamazsınız.
...Tamiratı başlatır
alt bölüm ise üstüne tıklayarak açtığınız ğencerelerdeki ekipmanı sürükleyerek sizin oluşturduğunuz bir kısımdır. 1234567890 tuşları ile kısa yoldan seçebilir ve etkinleştirebilirsiniz.

GRİ BÖLÜM:
...Msn yoluyla oyuncu davet edebilir veya oyun içindeki arkadaşlarınıza bakabilirsiniz.
...Oyun ayarlarını değiştirebilir veya oyun ekranındaki araçların ve kutucukların yerlerini değiştirebilirsiniz.
...Oyun hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
...Oyundan çıkış yapabilirsiniz. (vip üyeleri 15sn beklemeli, vip olmayan üyeler ise 30sn beklemelidir.)
...Hemen altında topladığınız dublon miktarı görünür.(bkz:[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] > para birimleri.)
...Onunda altında görevler bulunur. diğer görevlerinizi görmek için kutucuğun yanlarında bulunan sarı oklara basabilirsiniz.

KAHVERENGİ BÖLÜM:
Ortasında mini map bulunur. siz beyaz, dostlarınız yeşil, size saldıranlar kırmızı, diğerleri ise sarı olarak görünür. haritanın kenarlarına geldiğinizde veya limandan çıkmak istediğinizde orada bir simge belirir. ona basarsanız harita değiştirebilir veya limandan çıkabilirsiniz. üstünde bu8lunduğunz kordinat yazar. sağ üst çaprazındaki simge haritanın seviyesini gösterir (PvP, sınırlı PvP veya PvE). örneğin bu simge sınırlı PvP olduğunu gösterir.altındaki 4simge ise sırayla şu işlere yarar.
derin deniz dalgıçlığı: oradan 100elmas karşılığında süpriz hediyeler kazanabilirsiniz
Harita: bulunduğunuz yerin haritasını açar eğer açılan pencerenin altındaki ''dünya haritasını göster'' kısmına basarsanızda bütün haritaları gösterir ve hangi yolla gidebileceğinizi gösterir. aynı yerdeki ''bölge haritasını göster'' kısmına basarsanız tekrar bölge haritasını gösterir.
gemiye odaklan: oyunda gemi gittikçe ekran kayar ama eğer isterseniz siz ok tuşlarıyla manuel olarakta kaydırabilirsiniz. bu tuşa basınca da tekrar gemiye odaklanabilirsiniz.
Bonus haritaları: birçok bigpoint oyununda olduğu gibi bu oyununda birçok extra haritası var. bu haritalardan değerli ve sürpriz hediyeler alabilirsiniz. fakat en güzel hediyeleri veren haritalara girmek için derin deniz dalgıçlığı yoluyla o haritaların parçalarını bulmanız gerekir. ancak o haritayı tamamladığınızda girebilirsiniz.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pirate Storm Atölye Vincent 0 2,802 03-05-2015, Saat: 17:53
Son Yorum: Vincent
  Pirate storm golem nedir? Vincent 0 2,189 03-05-2015, Saat: 17:46
Son Yorum: Vincent
  Pirate Storm (nasıl oynanır?) Vincent 0 3,245 12-03-2015, Saat: 15:08
Son Yorum: Vincent
  Pirate Storm Dhuka ve Kordon Gemileri Vincent 0 3,668 09-03-2015, Saat: 15:31
Son Yorum: Vincent
  Pirate Storm (Bigpoint) Vincent 0 2,407 13-02-2015, Saat: 20:23
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi