GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Askeri, Sık Sorulan Sorular.
#1
Askeri, Sık Sorulan Sorular.

Kışlalar ve Silah Deposu nerede?
Stronghold Kingdoms'da Kışla ve Silah Deposu diğer binalar gibi görünür değildir; bunun yerine birlik ve silahlara ilişkin yapacağınız işlemler için bu öğelerin ekranları vardır.

Nasıl bir ordu kurarım?  
Komuta (Askeri araştırma) araştırmasını tamamladıktan sonra kışla sekmesinden bir köylü ordusu kurmaya başlayabilirsiniz. Bir köylü asker oluşturmanın bedeli üç (3) altındır.

Nasıl daha fazla birlik üretirim?
Ancak gerekli Askeri araştırmayı ve Endüstri sekmesinden silah araştırması yapmış olmanız koşuluyla diğer birlik türlerini de üretebilirsiniz. Ayrıca birliklerinize vermek üzere pazardan silah satın alabilirsiniz.

Köy Zapt Et komutu ne işe yarar?
Başarılı olursa, bir köyü zapt ederek, başka bir oyuncunun köyünü kontrolünüz altına alabilirsiniz.
Zapt Etmek üzere bir ordu yollamak için gerekli Liderlik araştırmasını tamamlamalı ve müsait bir köy hakkına sahip olmalısınız (sahip olabileceğiniz köy sayısı için lütfen Mertebe tablosuna bakın). Ayrıca saldırı esnasında ordunuzda bir Kumandan bulunmalıdır. Bir Zapt saldırısının başarılı olabilmesi için birlikleriniz ve Kumandanınız iç kaleye ulaşmalıdır. Kumandan ölürse ordunuz başarılı olsa dahi köy Zapt Edilemez.
Zapt Ettikten sonra araştırma/mertebe seviyenize bakılmaksızın köyde bulunan tüm bina ve kaynaklar sizin olur; ancak araştırma seviyeniz yetmeyen binalar varsa dahasını üretmek için gerekli araştırmaları yapmanız gerekir. Yeni zapt edilen köyün depolama kapasitesi, araştırma seviyenize bağlıdır. Örneğin 30 bin birim Ağaç/Taş/Zift/Demir saklayabiliyorsanız ve zapt ettiğiniz köyde 50 bin birim varsa sizin araştırma seviyeniz geçerli olur ve yalnızca 30 bin birim kaynak size geçer.

Köy Yık komutu ne işe yarar?
Başka bir köyü yıkmayı denemek için en az Şövalye/Hatun (16. mertebe) mertebesinde olmanız gerekir. Bir köyü yıkmak onu yok etmeniz anlamına gelir ve iç kaleye ulaşmanız gereklidir.
İPUCU: Herhangi bir köyü başarıyla yıkmanız halinde büyük bir onur cezası alırsınız.
İPUCU: Vasal köylerinden veya pariş başkentlerinden birlik yollayarak köyleri yıkamazsınız.

Köy Yağmala komutu ne işe yarar?
Yağmala komutu, ordunuzun başka bir oyuncunun kalesinden kaynak çalmasını sağlar. Ordunuz ne kadar içeri girebilirse, yağma şansınız riske girer ancak ödülü daha büyük olur.
İPUCU: Mahzen araştırması yapmak kalenizi yağmalanmaya karşı korur. Ne kadar çok araştırma yapılırsa kalenizin yağmalanması o kadar zorlaşır.
İPUCU: Mertebesi sizden düşük oyuncuları yağmalamak onur cezası almanıza yol açar.
İPUCU: Ordunun yağmalamak için harcadığı süre Askeri / Yağmalama araştırmaları yapılarak geliştirilebilir.

Köy Tahrip Et komutu ne işe yarar?
Tahrip, saldırdığınız köydeki binaların bir kısmını yok etmenizi sağlar. Ordunuz ne kadar içeri girebilirse, tahrip şansınız riske girer ancak yok edeceğiniz bina sayısı artar.
İPUCU: Mertebesi sizden düşük oyuncuların köyünü tahrip etmek onur cezası almanıza yol açar.

Köye Hasar Ver komutu ne işe yarar?
Bu yalnızca oyuncunun kalesine saldırmanızı sağlar ve herhangi bir şey çalamaz veya zapt edemezsiniz. Birlikler, iç kaleye varana dek veya ölene dek durmaz. Bu en temel saldırı tipidir ve araştırma gerektirmez.

Neden saldırı raporum, düşman kalesi hakkında hiçbir bilgi içermiyor?
Yalnızca başarılı saldırılar, düşman kalesi hakkında bilgi içerir.

Saldırı iptal edilebilir mi?

175px-Army_Attacking_Cancel.pngSaldırıyı İptal Et.

Oyuncudan oyuncuya yapılan saldırılar ordu çıktıktan sonra ilk beş (5) dakika içinde iptal edilebilir.
Düşman AI'ye (Kurtlara, haydutlara, vs.) yapılan saldırılar dilenen anda iptal edilebilir.

Maksimum ordu boyutu ne kadardır?
Bir köy için 500, bir başkent için ise 600 birliktir.

500'den fazla birliğe sahip olmanın bir yolu var mı?
Vasal köylerine ordu konuşlandırmak daha fazla birlik oluşturmanızı sağlar.

Nasıl birlik silerim (dağıtırım)?
200px-Disband_troops.jpgBirlik dağıtma.
Birlikleri dağıtmak için sayfanın üstündeki kışla ekranı simgesine tıklayın. Dağıtmak istediğiniz birliği seçin ve birlik türü penceresinden sağ üstünden sayıya tıklayın. Dağıtılacak birlikler kışlanızda olmalıdır. Destek veren, saldıran, hareket halinde olan veya kaledeki birlikler dağıtılamaz. Vasal köylerinde konuşlu birlikler, maksimum birlik boyutunuzu etkilemeyeceğinden dağıtılamaz.

Neden birliklerimi dağıtamıyorum?
Birlikleriniz harita ekranında saldırı halinde veya hareket halinde olabilir. Bu birlikler kışlaya dönene dek birlikleri dağıtamazsınız.

Araştırma yapmama rağmen neden ordumun hızında değişme olmadı?
Harita üzerinde hareket eden ordular, yeni tamamlanan araştırmalardan etkilenmez. Araştırma yalnızca, araştırma sonrasında yollanan birlikleri etkiler. Bu durum, başkent merkezi binalarını kullanırken başkent ordularını için de geçerlidir.

Başkente birlik gönderdim fakat görünmüyorlar?
Başkent kışlasında yer yoksa, gönderilen birlikler kaybolur. Başkentin delegesi, her biri 25 ekstra birlik konuşlandırmayı sağlayan kışlalar inşa edebilir.

Neden bazı köylere saldıramıyorum?
Bazı köylere çeşitli nedenlerden dolayı saldırmak mümkün değildir. Köy Barış Dönemindeyse diğer oyuncular bu köye saldıramaz. Oyuncular ayrıca Keşiş koruması altında olan bir köye saldıramaz. Aynı İhtilafa üye oyuncular birbirlerine saldıramaz.

Köyüm için mancınıklı kule veya ekstra savunma araçları alabilir miyim?
Pariş başkentine aşağıdaki savunma binalarının inşa edilmiş olması koşuluyla evet alabilirsiniz: Mancınıklı Kule Tesisi
Taret Tesisi
Tünelciler Loncası
Bu binalara bağış yapılırsa o pariş içindeki tüm köyler bu savunma araçlarından faydalanabilir. Bu nedenle parişteki tüm köylerin mal bağışlaması mantıklı olacaktır.
Mancınıklı Kule Tesisi pariş içindeki tüm köylerin kalelerine 10 mancınıklı kule inşa etmesini sağlar. Mancınıklı Kule, mancınıklara karşı harika bir savunma aracıdır.
Taret Tesisi pariş içindeki tüm köylerin kalelerine 10 taret inşa etmesini sağlar. Taret, birliklere karşı harika bir savunma aracıdır.
Tünelciler Loncası kalenizin beyaz çizgisinin dışına bir tünel kazmanızı sağlar ve köylüler bu tünelden geçerek düşman mancınıklarını yok etmek amacıyla düşman hatlarının gerisine çıkabilir.
İPUCU: Tünelci olarak kullanmak üzere kalenize köylü konuşlandırmanız gerekmez.

Birliklerin faydalarına ilişkin ayrıntıları öğrenebilir miyim?
Köylü - Üretimi ucuzdur. Kurtlara ve haydutlara saldırmak için kullanışlılardır, ayrıca hendekleri kazmak ve duvarları zayıflatmak amacıyla topluca düşman kalelerine saldırabilirler.
Okçular - Uzak mesafeden ateş ederler. Kulelerde harika savunma araçlarıdırlar. Yakın muharebelerde etkisizdirler. Köylüleri korumak için kullanışlıdırlar (yukarıya bakın).
Mızraklı Asker - Düşük saldırı, yüksek savunma kapasitesine sahiptirler. Kalenin okçuları düşman birliklerini vururken saldıran birlikleri tutmak için kullanışlıdırlar.
Kılıçlı Asker - İyi saldırı, orta seviyeli savunma kapasitesine sahiptirler. Duvarları delip geçmek için mükemmel araçlardır.
Şövalyeler - İyi saldırı, iyi savunma kapasitesine sahiptirler. Yalnızca savunmada kullanmak mümkündür. Kalabalık okçu gruplarına karşı zayıftırlar.
Mancınıklar - Hareketsizdirler, duvarları indirmek için harika araçlardır. Başlarında asker bulunmadığından savunmaları zayıftır.
Kumandanlar - İyi saldırı, iyi savunma kapasitesine sahiptirler. Köy zapt etmek veya satın almak için gereklidirler. Taktik araştırması yapılarak komutları etkinleştirildiğinde daha faydalı olurlar.

Nasıl destek ordularını görebilirim?

Reinforcement_flag.jpgDestek Orduları.

Başka oyunculardan size yollanan destek ordularını kale ekranının sağındaki mavi ve beyaz flama resmine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Bu, mevcut destek ordularını gösteren yeşil ve beyaz flamaya geçişi sağlayacaktır.

Yerleştirecek birlikleri seçtiğimde Kale Ekranındaki yeşil ve mavi flama neyi temsil ediyor?
Yeşil birimler destek ordularını (sizin veya başka bir oyuncunun Köyünden/Parişinden gelenler) veya Süzeren'inizin vasal ordusunu temsil eder.
Mavi birimler, kendi birliklerinizi temsil eder.

Köyüm Barış Dönemindeyken saldırıya uğradım, nasıl olur?
Oyuncuların köyleri Barış Döneminde olsalar dahi Düşman Kuşatma Kampı saldırısına uğrayabilir.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Köyünüz, Sık Sorulan Sorular. Vincent 0 10,005 02-05-2015, Saat: 17:08
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi