GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maple Story (Nexon)
#1
Maple Story (Nexon)

MapleStory-Wallpaper.jpg

Maple Story 2003 yılında piyasaya sürüldü.  Wizet stüdyolarında geliştirildi. Bu oyun oldukça rağbet edilen ve başarılı bir yapım olmasına rağmen geride bıraktığımız on iki yıl içinde oyunda büyük ölçüde gelişim ve değişim yapıldı.

maplestory-2012-02-23-10-43-51-90.png

Oyun 2005 yılında Kuzey Amerika ya, 2007 yılında da Nexon Europe önderliğinde Avrupa ya giriş yaptı. Free to Play yapısında bir oyundur.

maplestory_25th_anniversary.jpg

Yani oynaması ücretsizdir. Kendi sınıfında kendine özgü farklı yapısı ve içeriğinin zenginliği ile oyun adından en çok bahsettirenlerden.

henesys.png

Oyunun kendi dünyası olan maple dünyasında oyuncular kendi denetimlerindeki karakterlerle oyun içinde karşılaştıkları düşmanlarla mücadele ederek gelişimlerini sağlayarak oyun içinde üst noktalara çıkmaya çalışmaktalar.

xmas09_1680x1050.jpg

Oyun içinde üstün kabiliyet ve özelliklere seviye yükselme yaparak ulaşılmakta. Ancak oyun oyuncuların yoğun şekilde rol yapmalarına ve kullandıkları karakterlerin zengin geçmişlerine dayanarak oynamalarına olanak sağlamasıyla, mücadele ve savaşa dayalı diğer oyunlardan ayrılmayı da başarmaktadır.
Oyuna ilk olarak gipiş yapan oyuncular, oyun içinde var olan ana sınıflardan birini tercih edebilirler.

maplestoryy.jpg

Bunlar, Explorer, Cygnus Knight ve Resistance dır. Bunun yanı sıra  Nova sınıflarından Kaiser ve Angelic Buster ya da Sengoku sınıflarından Hayato ve Kanna arasında seçim yapan kişiler de, karakterlerinin işleri olacağından dolayı Aran, Evan, Mercedes, Phantom ve Luminous arasında da kendilerine uygun olanı tercih edebilirler.

ellinia.png

Oyun da bu tür tercihler oyunun ileri seviyelerinde önemli olacağından dolayı tercih yapacak oyuncular daha önce bu oyunu oynamış oyunculara sormaları yada oyun kendi web sayfasından konuyu ayrıntılı olarak incelemeleri kendileri için iyi yararlı olacaktır.

higher-resolution.png

Oyundaki takas sistemi ve diğer oyuncular arası eşya satışı sistemin de vardır. Ayrıca oyunda oyuncular yaptıkları mücadeleleri sonrasında elde ettikleri ya da kabiliyetleri ile meydana getirdikleri ganimet veya sıradan eşyaları diğer oyuncular ile etkileşime sokmalarına olanak sağlayan sistemde mevcuttur.

maple_story_cannonner-1.png?bb7a3b

Maple Story kendi öz yapısıyla oyunculara farklı bir deneyim sunmaktadır.

Oyunun Adresi : http://maplestory.nexon.net/

Maplestory-7.jpg
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi