GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanklar ve Taktikler.
#1
Tanklar ve Taktikler.

world-of-tanks.jpg

PzKpfw 35 (t).

HIZ.....................35 km/h
MOTOR...............120 h.p.
HASAR PUANI..... 150 HP
SİLAH...................3,7 cm


HAFİF TANKLAR,

Hafif tanklar, takımın gözü ve kulağı olan izcilerdir. Düşmanın yerini saptamak için üstün manevra kabiliyetinizi kullanın, arkadaşlarınıza bilgi verin ve rakipler ne olduğunu anlamadan hızlıca gizlenip ortadan kaybolun.
İpuçları:
- Durmadan hareket edin! Zırhınız zayıftır, ancak vurulması zor bir hedefsiniz.
- Sabırlı olun. Hızlı olmanız dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmez. Bazen de harekete geçmeden önce daha ağır zırha sahip olan takım arkadaşlarınızın etraftaki düşmanları temizlemesini beklemek yapılabilecek en iyi şeydir.

ORTA TANKLAR,

Orta tanklar zırh, hız ve ateş gücü bakımından inanılmaz derecede çeşitlidir. Stratejinizi bireysel tank modellerine göre belirleyin ve bu sayede izcilik yapmak veya ön cephe saldırılarına destek vermek gibi değişik rolleri üstlenin.
İpuçları:
- Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Diğer bir orta tank ile ağır tanklardan birini alt etmek ve etkinizi ikiye katlamak için bir çift oluşturmayı deneyin.
- Rolünüzün farkında olun. Bir orta tank olarak, kendinizi her kişisel savaşta değişik görevler üstlenirken bulacaksınız. İşleri basitleştirmek için, savaş başlamadan önce stratejinizi belirlemek için takım arkadaşlarınızla sohbet edin.

T-34-85.

HIZ................... 54 km/h
MOTOR.............500 h.p.
HASAR PUANI....640 HP
SİLAH................76 mm S-54


AĞIR TANKLAR,

Ağır zırhlarla donatılmış ve güçlü silahlara sahip olan bir ağır tank olarak dikkate alınması gereken bir güçsünüz.
İpuçları:
- Büyük olabilirsiniz, ancak zayıf olduğunuz yönler de var. Savaşa ilerlerken zayıf noktalarınızı (arka taraf ve yan taraflar) açığa çıkarmamak için elinizden gelen gayreti gösterin.
- İkinci dalga olmaktan korkmayın. Ağır zırhlarla donatılmış olmak demek, haritadaki en hızlı tank olmadığınız anlamına gelir. Arkada durmak üssünüzü ve dost KMS'leri korurken, hızlı ve bazen düşüncesiz olan rakiplerinizi ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır.

T110E5.

HIZ.....................37 km/h
MOTOR...............875 h.p.
HASAR PUANI.....2200 HP
SİLAH.................120 mm Gun M58


TANKSAVARLAR,

Tam donanımlı bu makineler, tamamen görünmez kalıp, uzun mesafelerden düşman zırhlılarını alt etmeniz içindir. İyi bir gizlenme noktası bulun, keskin nişancı moduna geçin ve harita genelindeki kolay hedefleri ortadan kaldırın.
İpuçları:
- Vur-kaç taktiği uygulayın. İyi bir gizlenme noktası bulun; bunun sayesinde tanksavarınız siz saldırıya hazır oluncaya kadar gizli kalacaktır. Ateş ettikten sonra derhal yeni bir saklanma yeri bulduğunuzdan emin olun.
- gözünüzü hedeften ayırmayın! Eğer ağır ateş altında yüzünüzü ileriye doğru dönerseniz güçlü ön zırhınız sizi koruyacaktır.

HETZER.

HIZ...................42 km/h
MOTOR.............220 h.p.
HASAR PUANI....270 HP
SİLAH.................7.5 cm StuK 40 L/43


KUNDAĞI MOTORLU SİLAHLAR,

KMS'lerin ince bir zırhı vardır ancak muazzam bir ateş gücüne sahiptir. Neredeyse haritanın her yerinden, gizlenirken bile hedefleri vurma kabiliyetine sahip KMS'ler göz açıp kapayıncaya kadar bir savaşın akışını değiştirebilir..
İpuçları:
- En fazla hasara sebep olmak ve daha önceden haritada saklanmış olan, ulaşılması güç düşmanları vurmak için izcilik yapan takım arkadaşlarınız ile uyum içerisinde olun.
- Konum, konum, konum. KMS'nizin ideal yerleşimi herhangi bir engelin bulunmadığı, gizli bir noktada bulunmasıdır; böylece düşmanlar tarafından yeriniz tespit edilmeden her şeyi görebilirsiniz. Zayıf bir zırha sahipsiniz; bu yüzden dost bölgelerde kalın.
- Ateş etmeden önce düşünün. Muazzam bir ateş gücüne sahipsiniz; ancak yeniden yükleme yapmanız zaman alabilir. Bu yüzden hedeflerinizi akıllıca seçin.

SU-26.

HIZ.....................30 km/h
MOTOR................90 h.p.
HASAR PUANI..... 150 HP
SİLAH..................76 mm Howitzer mod. 1927
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi