GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mürettebat Becerileri ve Perkleri.
#1
Mürettebat Becerileri ve Perkleri.

Bu kılavuz mürettebat becerilerinin ve perklerinin tanıtımını sağlar. Tavsiyeler verilmektedir fakat kesin olarak bağlayıcı olmaları amaçlanmamıştır. Kişisel yöntemleri doğrultusunda en iyi becerileri ve perkleri seçerek mürettebatları özelliklerine göre eğitmesi, her oyuncuya tavsiye edilmektedir. Bu kılavuz farklı araç türlerinde mürettebat becerileri ve perklerinin nasıl kullanılabileceğine dair bir örnek olarak temin edilir.
Perkler x Beceriler

Perkler: Perkler sadece %100 eğitim seviyesine ulaşıldığı zaman etkilidir. %100 eğitim verilmezse Perkler ek yarar sağlamaz.
Beceriler: Beceriler mürettebat üyesinin etkinliği doğrultusunda artar. Bu yüzden %50'ye kadar üst seviye eğitimi alan mürettebat toplam bonusun %50'sini kazanacaktır.
Genel Beceriler ve Perkler

Tüm mürettebat üyeleri için geçerli olan Perkler ve Beceriler. Tüm Genel Mürettebat Becerilerinin ve Perklerinin mürettebatlar arasında ortalamasının alındığını unutmayın.
Örneğin: 4 üyeli bir mürettebatın iki üyesi %100 Kamuflaj becerisiyle eğitilirse, araç %50 kamuflaj bonusu kazanır.

Temel Beceriler ve Perkler;

Tamir,

repair.png

Bu beceri hasarlı modüllerin tamirini hızlandırır.
Tavsiye edilen araçlar: Manevra halinde tutulmak istenen Ağır, Orta, Hafif Tanklar ve Tanksavarlar

Kamuflaj,

camo.png

Bu beceri aracın görünürlüğünü azaltır.
Tavsiye edilen araçlar: Tüm tanklar

Silahlı Çatışma,

fire.png

Bu beceri silahlı çatışma becerilerini artırır.
Tavsiye edilen araçlar: Alman ve Rus Ağır Tankları ile Orta Tanklar

Silah Arkadaşları,

Bu perk tüm mürettebatın temel özelliklerini, becerilerini ve perklerini artırır. Perk tüm mürettebatta %100'e ulaştıktan sonra etkin hale gelir. Perk, Geliştirilmiş Havalandırma, Ekstra Savaş Hisseleri, Çikolata, Kola Kutusu ve Sert Kahve ile birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: 3 ya da daha az mürettebat elemanı bulunan araçlar ve 3'ten fazla becerisi olan mürettebat elemanları.

Bireysel Beceriler ve Perkler,

Sadece özel mürettebat üyeleri için geçerli olan Perkler ve Becerilerdir.

..........Komutan,

Elinden Her İş Gelen Kişi Becerisi..........,

jack-of-all-trades.png

Bu beceri Komutana her özelliği iyi bilme ve yorulan mürettebat üyelerinin yerine geçme olanaklarını tanır.
Tavsiye edilen araçlar: Orta ve Ağır Tanklar ile Yüksek Ön Zırhlı Tanksavarlar

Danışman Becerisi..........,

tutor.png

Bu beceri Komutan dışındaki tüm mürettebat üyelerine ek tecrübeler sağlar. Tecrübe miktarı sahip olunan beceri seviyesine göre artar.
Tavsiye edilen araçlar: Tüm araçlar

Gözlemleme Becerisi..........,

Bu beceri Maksimum Görüntüleme Aralığını artırır. Gözlemleme, gözlem araçları hasar gördüğünde ya da Durumsal Farkındalık, Kaplı Optikler ve Dürbünlü Teleskop ile birleştirildiği zaman daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Hafif Tanklar, Tanksavarlar ve uzun mesafe savaşlarında üstünlük sağlayan her tank

Altıncı His Perki..........,

Bu perk Komutan'a aracın düşman tarafından fark edilip fark edilmediğini tanımlama olanağını tanır. Altıncı His % 100'e ulaştığında perk etkinleşir.
Tavsiye edilen araçlar: Tanksavarlar, Hafif Tanklar ve Topçular

Keskin Göz Perki..........,

Bu perk Komutan'a hedefteki araçların ciddi derecede hasar verilen modüllerini tanımlama olanağı verir. Keskin Göz % 100'e ulaştığında perk etkinleşir.
Tavsiye edilen araçlar: Tanksavarlar ve Ağır Tanklar.

..........Şoför,

Debriyaj Frenleme Becerisi.........,

Bu beceri aracın rotasyon hızını artırır. Debriyaj Frenleme, Ek Palet Tırnakları, Ödünç Verme ve Kiralama Yağı, Kaldırılmış Hız Regülatörü, 100 oktan Benzin ve 105 oktan Benzin ile birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Hafif ve Orta Tanklar, Tanksavarlar ve düşük hızlı Ağır Tanklar

Arazi Sürüşü Becerisi..........,

Bu beceri yumuşak ve kısmen yumuşak arazilerde sürüş sırasında toprak direncini azaltır. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. Daha düşük toprak direnci araç manevra kabiliyetini ve hızını artırır. Bu beceri Ek Palet Tırnaklarıyla birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Hafif ve Orta Tanklar

Sarsıntısız Sürüş Becerisi..........,

Bu beceri manevra halinde ateş ederken isabet hassasiyetini geliştirir. Sarsıntısız Sürüş aracı durağan halde ya da rotasyon halinde etkilemez ve Düşey Sabitleyici ile birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Hafif, Orta, hızlı Ağır Tanklar ve Kuleli Tanksavarlar

Kontrollü Vuruş Becerisi..........,

Bu beceri aracınıza çarpılarak verilen hasarı azaltır ve düşmanda oluşan çarpışma hasarını artırır. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. Kontrollü vuruş, iki müttefik araç çarpıştığı zaman değil sadece her iki araç hareket ederken etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Ağır Tanklar ve Yüksek Ön Zırh Değerli Orta Tanklar

Önleyici Bakım Perki..........,

Perk motor bölümündeki yağ ya da gaz sızıntılarını önleyerek motor yangını riskini azaltır. Perk, %100'e ulaştığında etkinleşir.
Tavsiye edilen araçlar: Alman ve Rus Ağır Tankları ile Orta Tanklar.

..........Nişancı,

Zırh Yapımcısı Becerisi..........,

Bu beceri hasarlı silahın isabet hassasiyetini artırır. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. İki Nişancı da bu beceriye sahipse sadece daha yüksek seviyede olan etkilidir. Zırh Yapımcısı, Düşey Sabitleyici ile birleştirildiği zaman daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Ağır Tanklar ve Yüksek Ön Zırh Değerli Tanksavarlar

Keskin Nişancı Perki..........,

Bu perk düşman araç modüllerine ve mürettebatına ciddi hasar verme şansını yükseltir. Perk %100'e ulaştığında Keskin Nişancı etkinleşir ve sadece AP ve APCR mermileriyle birlikte etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Tanksavarlar, Ağır ve Orta Tanklar

Ani Atış Becerisi..........,

Bu beceri kule rotasyonu sırasında isabet hassasiyetini geliştirir. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. İki Nişancı da bu beceriye sahipse sadece daha yüksek seviyede olan etkilidir. Ani Atış, Düşey Sabitleyici ile birleştirildiği zaman daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Tüm tanklar

Belirlenen Hedef Perki..........,

Bu perk hedeflenen düşman araçlarını iki saniye daha fazla görünür kılar. Belirlenen Hedef %100'e ulaştığında perk etkinleşir. İki Nişancı'da bu perke sahipse perk etkisi katlanmaz.
Tavsiye edilen araçlar: Tanksavarlar ve Hafif Tanklar.

..........Doldurucu,

Emin İstif Perki..........,

fb

Bu perk mühimmat taşıyıcısı dayanıklılığını artırır (mermiler birbirleriyle temas etmez). Emin İstif %100'e ulaştığında perk etkinleşir. İki Doldurucu da bu perke sahipse perk etkisi katlanmaz. Bu perk "Islak" Mühimmat Taşıyıcı ile birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Rus Orta Tankları ve Ağır Tankları, Tür 59

Sezgi Perki..........,

Bu perk mermi türleri arasında geçiş yaparken uygun mermiyi yükleme olanağı oluşturur. Sezgi %100'e ulaştığında perk etkinleşir. Perk tekrar kullanılmadan önce silah tamamen doldurulmalıdır. İki Doldurucu da bu perke sahipse perk etkisi katlanmaz.
Tavsiye edilen araçlar: Mühimmat türleri arasında sık sık geçiş yapan oyuncular

Adrenalin Patlaması Perki..........,

do-or-die.png

Bu perk, araç %10'dan daha az hasar puanına sahipse silah dolumunu hızlandırır. Adrenalin Patlaması %100'e ulaştığında perk etkinleşir. İki Doldurucu da bu perke sahipse perk etkisi katlanmaz. Adrenalin Patlaması, Silah Mermi Sürgüsü ile birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Ağır Tanklar, Tanksavarlar ve Topçular.

..........Telsiz Operatörü,

Sinyal Güçlendirme Becerisi..........,

Bu beceri Sinyal Aralığını genişletir. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. İki Telsiz Operatörü de bu beceriye sahipse sadece daha yüksek seviyede olan etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Topçular ve Hafif Tanklar

Durumsal Farkındalık Becerisi..........,

Bu beceri Görüntüleme Aralığı'nı genişletir. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. İki Telsiz Operatörü de bu beceriye sahipse sadece daha yüksek seviyede olan etkilidir. Durumsal Farkındalık, Gözlemleme ile birleştirildiğinde daha etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Topçular dışındaki tüm araçlar

Aktarma Becerisi..........,

Bu beceri aracın telsiz ağındaki müttefik güçler arasındaki iletişimin bağlı olduğu Sinyal Aralığını genişletir. Etki, beceri seviyesi doğrultusunda artar. İki Telsiz Operatörü de bu beceriye sahipse sadece daha yüksek seviyede olan etkilidir.
Tavsiye edilen araçlar: Hafif Tanklar ve Topçular

İntikam Çağrısı Perki..........,

Bu perk aracı yok edildikten sonra hayatta kalan bir Telsiz Operatörüne düşmanların konumlarını diğer iki saniye içinde bildirme olanağı sağlar. İntikam Çağrısı %100'e ulaştığında perk etkinleşir. İki Telsiz Operatörü de bu perke sahipse perk etkisi katlanmaz.
Tavsiye edilen araçlar: Hafif Tanklar.

Aynı özelliklere sahip iki mürettebat üyesi aynı perke (ya da beceriye) sahip olursa bu durumda iki üyeden sadece en çok araştırılan etkilidir. Bu nedenle, iki doldurucuya ya da telsiz operatörüne sahipseniz farklı beceri ya da perk eğitimi (tamir, kamuflaj, silahlı çatışma ve silah arkadaşı dışında) vermek daha uygundur.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mürettebat Eğitimi ve Özellikler. Vincent 0 1,786 24-03-2015, Saat: 16:54
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi