GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mürettebat Eğitimi ve Özellikler.
#1
Mürettebat Eğitimi ve Özellikler.

Her World of Tanks mürettebatı üyesi tankın içerisinde özel bir konuma sahiptir. Beş özgün rol bulunmaktadır: Bir Komutan, bir Şoför, bir Doldurucu, bir Nişancı ve bir Telsiz Operatörü.

Her aracın içerisindeki mürettebat üyelerinin sayısı ve üstlendikleri görevler değişiklik gösterebilir. World of Tanks araçları 2 ila 6 arası mürettebat üyesine sahiptir. World of Tanks'te hiçbir araç eksik mürettebat ile çalışmaz. Savaşlar boyunca araçlar gibi mürettebat da deneyim kazanacaktır ve zamanla mürettebat üyeleri araçlarının işletme seviyelerini artıracak daha sonra da yeni becerilere ve perklere sahip olacaktır. Başlangıçta tüm tankçılar sadece %50 eğitim seviyesine sahiptir. Savaş ne kadar iyi sonuçlanırsa tankçılarınız o kadar daha fazla tecrübe kazanır. Aracın tüm performansını artırmanın en kolay yolu ise %100 mürettebat becerisine ulaşmaktır.
Dikkat! Komutan'ın savaşma becerisinin her %10'u tüm mürettebata %1'lik bir bonus verir! Dolayısıyla, Komutanınız %50 eğitilirse mürettebat %55 eğitilir; Komutan %100 eğitilirse mürettebat %110 eğitilir.
shot_159.jpg

Mürettebat eğitiminin bazı özellikleri;

Her mürettebat üyesi kendi uyruğunu taşımaktadır ve bu sadece kendi ülkesinin tanklarını kullanabileceği anlamına gelir (örn. bir Amerikan nişancısı bir Alman tankı için yeniden eğitilemez). Mürettebat üyeleri belirlenmiş bir tankı (aynı ülkenin ve türün tüm premium tanklarını) kullanmak için eğitilir. Farklı bir araç için bir mürettebat üyesini yeniden eğitirseniz, önceki tüm özelliklerini kaybeder.
Mürettebat daima savaş için tecrübe kazanır fakat kazandığı miktar birtakım değişken faktörlere bağlıdır. Aşağıdaki örnekleri gerçekmiş gibi kabul edersek; bir savaş için 1.000 tecrübe puanı hediye edildiğinde, tank 10.00 tecrübe puanı kazanır ve Komutan ve Sürücü de normal olarak 1.000 tecrübe puanı elde eder.

Temel tecrübe kazanımı aşağıdaki durumlarda azalır:

Mürettebat üyesi premium bir aracın içindeyse fakat daha sonra farklı bir tank türü için eğitilirse (örn. Panther'in tankçısı bir Lowe kullanırsa) sadece %50 tecrübe puanı (500 tec. puanı) elde eder;
Mürettebat elemanı premium olmayan bir araçta savaşıyorsa fakat diğer bir türün diğer tankı için eğitilmişse (Panter'in tankçısı Maus kullanıyorsa) %25 tec (250 tec puanı) elde eder.
Mürettebat üyesi premium olmayan bir aracın içindeyse ve aynı türün diğer bir tankı için eğitilmişse (Panter'in tankçısı Panther 2 kullanıyorsa) %50 tec. puanı (500 tec.) elde eder;
Mürettebat üyesi premium olmayan bir aracın içindeyse ve aynı tür farklı bir premium araç için eğitilmişse (bir Löwe'de çalışan bir Tiger tankçısı) %100 tecrübe puanı alır;
Mürettebat üyesi vurulursa %10 tec. kaybı cezasına çarptırılır Bir mürettebat üyesi vurulursa ve savaş sonunda tedavi edilmezse ya da tank tahrip edilirse (nüfuz değil!) %90 tec. (900 tec. puanı) elde eder

Garajın içerisinde görsel olarak yüzdelik miktarı ve araç isim rengiyle ayırt edilirler. Premium M3 Stuart için:

**tank için eğitilmiş bir tankçıdır;
**aynı türün diğer tankı için eğitilmiş bir tankçıdır;
**diğer tür tank için eğitilmiş bir tankçıdır (yüzdelik miktarı kırmızı renklidir)

image2_en.jpg

Lütfen unutmayın (örnek olarak 1000 tec. puanı tekrar verilmiştir):

Günün ilk zaferiyse her mürettebat üyesi 2000 tec. puanı elde eder.
Günün ilk zaferiyse ve özel bir etkinlik varsa (örn. özel bir haftasonu için mürettebat iki kat eğitilmişse) her üye 4000 tec. puanı elde eder.
Günün ilk zaferi aracı atfeder. Diğer deyişle MS-1 üzerinde çift tecrübe alırsanız ve mürettebatına bir premium T-127 gönderirseniz, T-127 üzerinde henüz birini kazanmadıysanız dahi hala çift gelir elde edeceksiniz.

Mürettebat Eğitim Mekanizması

Mürettebat eğitim süreci her an hızlandırılabilmektedir. Yeni bir tank satın aldığınızda, tank %50 eğitimli standart bir mürettebat ile gelecektir. Alternatif olarak, %75 eğitimli mürettebat ile başlamak için ekstra kredi harcayabilirsiniz ya da Tank Akademisi seçeneği ile %100 eğitimli mürettebata sahip olabilirsiniz. İyi eğitimli tankçılar ile başlamak sizin aracın yapabileceği herşeyi görmenizi sağlayacaktır. Bu seçeneği seçmek için Satın Alma penceresindeki Tank Akademisi bölümünü seçmeniz gerekmektedir.

shot_154.jpg

Tank Akademisi eğitiminin oyun içi altın ile satın alındığını lütfen unutmayın:
Var olan bir mürettebat üyesinin eğitimini hızla artırmak isterseniz tüm yapmanız gereken bir araç seçmek, seçilen tankçıyı sağ tıklamak ve menü içerisinde Kişisel Dosyasını açmaktır.

shot_155.jpg

Kişisel Dosya penceresinde Eğitim sekmesini tıklayın ve tankçının temel özellik seviyesini %100'e çıkarmak için Tank Akademisi eğitimini (Altın ile satın alınır) seçin.

shot_156.jpg

Mürettebat üyeleriniz zaten tecrübe kazandıysa ya da yeniden eğitmek isterseniz Hızlandırılmış Kurslardaki ya da Alay Okullarındaki eğitim seviyesi yukarıda gösterilen değerlerden daha yüksek değerler sunabilir. Örneğin, Alay Okulu yoluyla %100 eğitimli mürettebat üyesinin bir ağır tanktan diğerine yeniden eğitimi %75 değil %90 beceri verecektir.
Hızlandırılmış Mürettebat Eğitimi

Bir savaştan elde edilen tüm tecrübe doğrudan mürettebat eğitimine gönderilebilir. Bir araç tüm modülleri araştırıldığı zaman kazanılan bir elit statüye sahip olmalıdır. Araç elit olduğu zaman garaja girin ve modu etkinleştirmek için mürettebat eğitimini Hızlandır seçeneğini işaretleyin.

shot_157.jpg

Açılan pencerede seçiminizi onaylayabilirsiniz.

shot_158.jpg

Bu ''en zayıf'' mürettebat elemanının, diğer üyeler normal miktarda tecrübe elde ederken onlardan iki kat daha fazla deneyim elde edeceği anlamına gelir. Bu modda aracın kendisine tecrübe verilmez bu yüzden hiçbir dağıtılmamış tecrübe kaybolmaz.
Bir tankı satıp yenisini alacaksanız fakat becerikli mürettebatı kaybetmek istemiyorsanız, mürettebat bir araçtan diğer araca yeniden eğitilebilir. Tankçıların uyruğu dikkate alınmak zorundadır. Böylece Sovyet tankçılar Alman ya da Amerikan tanklarını, Amerikalı tankçılar da diğerlerini kullanamayacaktır.
Askerlerinizi yeniden eğitmek için tankı satmadan önce onları kışlaya göndermelisiniz. Bunu gerçekleştirmek için tankı seçmeli ve tankçıları tıklamalısınız. Açılan menüde, Kışlaya Gönder bölümünü seçin ve bunu mürettebatın her üyesi için tekrarlayın.

shot_159.jpg

Tank satışı aşamasında mürettebatı Kışlaya otomatik olarak göndermeniz de mümkündür. Satış panelindeki ''Kışlaya Gönder ve Ekipmanı Çıkar'' bölümü için onay kutusu varsayılan olarak ayarlanır.

shot_162.jpg
shot_163.jpg

Tankı satıp yenisini aldığınız zaman kışlada zaten askerlere sahip olduğunuzdan dolayı ''Tankı mürettebatsız satın al'' kutusunu onayladığınızdan emin olun.

shot_164.jpg

Garajınızda yeni bir tanka sahip olduğunuz an uzman tank pilotlarınızı tank için görevlendirebilirsiniz.

final_one.jpg

Kışla sekmesini tıklayın ve istediğiniz tankçıyı sağ tıklayın. Kişisel Dosyasından Eğitim sekmesini seçin ve istenen asker için seçilen tankı belirtin. Her tankçının Kişisel Dosyasını açın. Eğitim seviyesini (Tank Akademisi, Alay Okulu, Hızlandırılmış Kurs) seçin ve ''Eğit'i tıklayın.

shot_165.jpg

Temel özelliğin değiştirilemeyeceğini lütfen unutmayın: bir telsiz operatörü nişancı olamaz ya da bir doldurucu komutan olamaz .
Unutmayın ki Kışla her an genişletilebilir!

shot_167.jpg

Mürettebat becerileri ve perkleri,

shot_166.jpg

Bir tankçının temel beceri özellikleri %100'e ulaştıktan sonra tankçı diğer beceri ve perk eğitimlerini almaya başlayabilir.
Mürettebatınızı savaşa %100 hazır hale getirin ve düşmanı World of Tanks savaş meydanlarında ezip geçin.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mürettebat Becerileri ve Perkleri. Vincent 0 1,536 24-03-2015, Saat: 17:25
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi