GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağacın En Tepesi: 121.
#1
Ağacın En Tepesi: 121.

121.

wot_tott_121_banner.jpg
121_1.jpg

Araca Genel Bakış,

Çin tankı 121, kendi sınıfında gerçek bir canavar. Bunun asıl nedeni güçlü 122 mm'lik bir topla donatılmış olmasıdır; bu kalibre daha ziyade ağır tanklarda görülmektedir. Bu sebeple, bu tankın X. seviye orta tanklar arasında en yüksek alfa hasarı değerine ve ikinci en yüksek DBH değerine sahip olmasına şaşırmamak gerekiyor. Dahası top donanımı, bu tankı kendi Seviyesindeki diğer orta tanklara kıyasla daha yavaş veya manevra kabiliyeti daha düşük kılmamaktadır. Ayrıca 121 çok sağlam, yuvarlak bir tarete sahiptir ve çok sayıda mermiyi sektirebilir.
Aracın kayda değer sadece üç dezavantajı bulunmaktadır: Öncelikle güçlü topu, korkunç bir mermi dağılımı problemi, uzun nişan alma süresi ve düşük mermi sürati ile dengelenmektedir. İkincisi, hız ve manevra kabiliyeti açısından 121 diğer X. seviye orta tanklara yetişebilse de ivmelenmesi, ancak vasat olarak değerlendirebilir ve zaman zaman araç en yüksek hızına ulaşmak için çok çaba sarf eder. Son ama en az diğerleri kadar önemli olan dezavantajı da Çin araçları için oldukça yaygın ve önemli bir eksikliktir: Topun alçalma değerindeki büyük eksiklik.
Her zamanki gibi bir aracın iyi çalışmasını istiyorsanız o aracın özelliklerine göre oynamanız gerekmektedir. Topun alçalma değerindeki eksiklik, bu aracı dağlık bir alanda kullanmayı imkansız hale getirmektedir, bu yüzden düz bölgelerde, hatta aracın gövdesini ardında gizleyebileceğiniz alçak siper alanlarında kalmalısınız. Kötü nişan alması ve dağılımı, sizi ateşinizi daha etkili hale getirmek için hedefle aranızdaki mesafeyi kısa tutmak durumunda bırakır ancak tankın sağlam tareti ve düşük profili, yakın mesafe savaşını 121 için geçerli bir seçenek haline getirmektedir. Elbette topunuz veya taretiniz ne kadar iyi olursa olsun, bir orta tankla oynarken düşman ağır tanklarına cepheden saldırmamalısınız. Ne olursa olsun birincil rolünüz destek aracı olmaktır, bu yüzden siz hamle yapmadan önce kendi ağır tanklarınızın düşmanla çarpışmasına izin verin.
121, benzersiz alfa hasarı sebebiyle toplu saldırılarda çok değerli bir katkı sağlar. Düşman genellikle bir orta tanktan böyle bir ateş gücü gelmesini beklemeyecektir, bu yüzden siz mermileri ateşlemeye başladıktan sonra grubunuzun hedefinde panik yaratmanız kaçınılmazdır. Ayrıca bu faktörün sizin tarafınızda olmasının toplu saldırılarınızın etkinliğini müthiş derecede artıracağını söylemeye gerek bile yok.

Tank İpucu: Motorunuzun alev alma olasılığı sadece %12 olduğundan dolayı sarf malzemesi olarak Yüksek Kaliteli Yağ kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde aracın hızını az miktarda geliştirmiş olacaksınız ve ekibinizdeki daha dinamik orta tanklara yetişebilecek veya zorlu durumlardan daha hızlı kurtulabileceksiniz. Fakat bu seçeneği seçerseniz bir noktadaYangın Söndürme becerilerine yatırım yapmayı da düşünün. 121 çok sık yanmasa da böyle bir durumla karşılaştığınızda yanınızdaYangın Söndürücü olmaması, hızla yok olmanıza veya parçalarınızın çok büyük hasar almasına neden olabilir.

.....Savaş meydanındaki performansınızı en yükseğe çıkarmak için aşağıdaki donanımları kurmanızı tavsiye edilir......:

vertical_stabilizer.png                        
Dikey Sabitleyici Mk 1

gun_rammer.png

Büyük Kalibre Tank Topu Sürgüsü

enhanced_gun_laying_drive.png

Geliştirilmiş Top Yöneltme Sistemi

................Mürettebat üyeleriniz aşağıdaki becerileri edinmelidir.................:

Komutan, sixth_sense.png     brothers_in_arms.png      repair.png            

Nişancı,   repair.png       brothers_in_arms.png           snap_shot.png             

Sürücü,   repair.png          brothers_in_arms.png           cruise-master.png

Doldurucu / Telsiz Operatörü,       repair.png         brothers_in_arms.png         safe_stowage.png

Her zaman olduğu gibi hem donanım hem de mürettebat becerisi düzenlerini önerilen şekilde oluşturmaya gayret edin. Kendi başınıza denemeler yapmaktan çekinmeyin ve hangi düzenin size en uygun olduğuna karar veriniz.

                                                                                                                                                  
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi