GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Takım İçi Öldürmeler İçin Otomatik Sistem Nasıl Çalışır?
#1
Takım İçi Öldürmeler İçin Otomatik Sistem Nasıl Çalışır?

World of Tanks dost araçlar tarafından (takımınızdaki araçlar) yapılan hasar ve yok etmeleri yüksek doğrulukla tespit etmek için otomatik bir takip sistemi kullanmaktadır. Tüm dost ateşi aktiviteleri sistem tarafından otomatik olarak kaydedilmektedir ve geri bildirime gerek yoktur.

Bu sistem nasıl çalışıyor?

Herhangi bir oyuncu tarafından yapılan dost ateşi gerek verdikleri hasar gerekse belirli bir süre içerisindeki tekrar sayılarına göre takip edilmektedir. Kazayla yapılmadığı açık olan, aşırı ve yukarıdaki faktörlerle verdiği hasar tespit edilen dost ateşi için cezalar otomatik olarak ilgili hesaba yansıtılır.Dost ateşleri kazayla da meydana gelebileceği için hemen bir ceza verilmez ancak bu hareketleri sıklıkla tekrarlayanlar için kurallarımız çerçevesinde çeşitli cezalar uygulanmaktadır.

Birisini kaza ile öldürürsem ne olur?

Kaza yoluyla bir dost araca zarar verildiğinde kredilerde kesinti yoluyla bir ceza uygulanır. Aşırı veya bilinçli olarak yapılan dost ateşi hasarlarında hesabın askıya alınması veya aşırı şiddetli ve tekrar eden durumlarda oyun hesabının kapatılması gibi cezalar verilebilir. Dost ateşi saldırıları, kazaen veya bilinçli olarak, oyun kurallarını çiğnemektedir ve deneyim, kredi ve oyun zamanı kaybının telafisi dikkate alınmamaktadır.

Oyun içinde takım içi öldürmeyi nasıl tespit edebilirim?

Eğer bir oyuncu dost aracı imha ederse, o oyuncunun imha göstergesi her yok edilen dost aracı için bir sayı azalacaktır. Bu durumda oyuncunun imha sayacı negatif değerlere ulaşarak kendisinin düşman tankından daha fazla sayıda dost aracını öldürdüğünü ortaya çıkaracaktır.İlave olarak sistem çok sayıda dost aracını imha etmiş bu oyuncuları işaretleyecektir. Böyle bir oyuncunun ismi takım listesinde mavi olarak görünür. Eğer takım listenizdeki bir oyuncu mavi renkte görünürse tüm takım bu oyuncuya saldırarak yok edebilir ve herhangi bir ceza ile karşılaşmaz.

Böyle bir aracı imha ederken herhangi bir ceza alınmadığı gibi herhangi bir kredi de alınamaz, bu temelde tarafsız olarak kabul edilir. Ancak yine de imha edilen her dost aracı için imha sayacında bir sayılık düşme olacaktır (mavi olsun ve ya olmasın).

İstisnalar var mıdır?

Aşağıdaki durumlar takım içi hazar olarak değerlendirilmez:

Kendi kendini yok etme
Mavi renkte isimli bir araca hasar verildiğinde veya imha edildiğinde (yukarıya bakınız)
Kendi tank şirketindeki bir araca hasar verildiğinde. Tank şirketleri oyuna rastgele katılmadıklarından, kendi içlerinde meydana gelebilecek hasar durumlarını da yine kendi içlerinde çözmeleri gerekmektedir. Müşteri Servisi bu konularda yardımcı olamamaktadır.
Eğitim odasında yapılan herhangi bir dost ateşi.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  World Of Tanks Oyunu Nedir Ve Nasıl Oynanır? Vincent 0 1,978 24-03-2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Vincent
  Yeni başlayanlar için Öneriler. Vincent 0 1,553 11-03-2015, Saat: 21:05
Son Yorum: Vincent
  World Of Tanks Sistem Gereksinimleri. Vincent 0 2,132 11-03-2015, Saat: 19:54
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi