GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Good Game Empire detaylı bilgi.
#1
Good Game Empire detaylı bilgi.

Haritalar;

......Dünya haritası: Bu haritada başka oyunculara ait kaleleri görebilir, oyunculara ait ana kaleleri ve ileri köyleri gözlemleyebilir, savaş açabilir, kordinatları hakkında bilgiler edinebilir, hammadde alışverişi yapabilir, bağlı bulunduğumuz birlikteki oyunculara savunma yollayabiliriz.

......Krallıkların Haritası: 25.seviyede açılan krallıkların haritası ile Herdem Buzul adlı haritada yeni bir krallık edinebilir, 40.seviyeye ulaştığımız takdirde Yanan Kumlar adlı haritayı açıp aynı şekilde yeni bir krallık edinebilir, ve son olarak 50.seviyede Ateş Zirvesi adlı haritada bir yeni bir krallık sahibi olabiliriz.Oyun ekranına yansıyan bir haberde çok yakında yeni bir haritanın geleceğinden bahsediliyor.

......Sıralama: Genel Sıralama Haftalık sıralama ve Birlik Sıralaması olarak 2'ye ayrılır.
......Genel Sıralama: Krallığımıza ait onur puanlarını, bina puanlarını, alınan başarı puanlarını görebiliriz
......Haftalık sıralama: Haftalık sıralama tablosu ile yağmadan kazanılan haftalık hammadde miktarını ögrenebilir ve yağmadan elde edilen hammaddenin miktarına göre belirlenen sıralamamızı öğrenebiliriz.
......İttifak sıralaması: İttifak sıralaması ile ittifağımıza ait ortalama ünvan puanlarını ve ittifak üyelerinin toplam bina puanlarını ögrenebiliriz.

......Onur Puanları: Saldırıda bulunduğumuz kalelerden aldığımız puanlardır.Her zafer sonunda onur puanı alacağız diye bir şart yoktur. Kaleden kaleye farklılık gösterebilir. Aldığımız onur puanları Genel sıralamada onur puanları sekmesinde bizim sıralamamızı belirleyecektir.Onur puanı kazanma %'sini Araştırma kulesinde bulunan Şovalyelik araştırma ünitesi ile arttırabiliriz.

......Şöhret Puanları: Düşman kaleler ile yaptığımız şavaşlardan elde edilen puanlardır. Yapılan savaşlar ne kadar güçlü olursa şohret puanı kazanma şansıda o kadar artar. Şohret Puanları bize Ünvan kazandıran puanlardır.Kazandığımız her ünvan bize bonus kazandırmaktadır.Yalnız Şohret puanları her gün %2 oranında bir düşüş gösterir.

......Başarılar: Başarı tablosunda Ekonomi, Askeri, vb. alanlarda yapmış olduğumuz başarılar doğrultusunda bize bilgi veren tabloları içerir.%'sel olarak ilerler her %100 aşamada bizi ödüllendirir.

Kılıç Kardeşleri;

Toplamda 18 adet kılıç kardeşi edinebiliyoruz.Kılıç kardeşlerine haritada bulunan kale sahipleriyle veyahut yakut ile sahip olabilmekteyiz. Kılıç kardeşler casus ve komutan sayımızın arttırılmasına destekde bulunacak bir etkendir.

......Etkinlikler: Belirli zaman aralıklarında kalelerin etrafına tezgahtar bir biçimde etkinlik görevlileri geliyor.
Örneğin: Hammadde takasını sağlayan Takascı, Gölge askeri birimleri ve askeri araç ve gereçleri yakut karşılığı satın aldığımız Gölge paralı asker kampı vb ...

......Birlik:Her tarayıcı üzerinden oynanan gerçek zamanlı strateji oyununda oldugu gibi bu oyundada birlik sistemi mevcut. Belirli yakut karşılığı birlik kurabilir veya herhangi bir birliğe girebiliriz.

......Kamu Düzeni: Dekorasyon inşaları yaparak kamu düzenini yüksetebilir, böylece inşa yaptığımız köye ait hammadde üretimini arttırabiliriz

......Hammaddeler: Ana şehirde; taş, ekmek, odun ve para üretimi yapabiliyoruz.Ana kalede inşa ettiğimiz odun, taş , ekmek üniteleri kurulan 3 tesis için %100 doluluk oranına sahip. Üç tesis sonrasında her kurulan tesis için %100 üretim oranı düşüyor %75, %56 % 42 ...

......İleri Karakollar: Ana krallığa mahsus yardımcı köylerdir.İleri karakollarda odun taş yiyecek üretimleri mümkündür. Ekmek, taş, odun üretimi sağlayan ileri köyler istinilen hammadde yoğunluguna göre seçilmelidir. Örneğin; Ekmek üretiminin 6 veya 8 olduğu köylerin seçiminde Ekmek yoğunluguna yönelik bir üretim sağlanır diğer taş ve odun içinde aynı metodlar geçerlidir.Odun veya taş üretimine yönelik ileri köy seçimi yapılacak ise 2 tesis için %100 lük ekmek üretimi vardır. Ekmek üretimine has köy seçilecek ise seçime göre ya odun ya da ekmek için aynı şey geçerli olacaktır.

......Konut: Kalemizin nufus yoğunlugunu ise Konut adı verilen inşa birimleri ile yükseltebiliyoruz, yalnız dikkat edilmesi gerek bir nokta ise inşa edilen her konut Kamu düzeni adı verilen üretim dengesini yükselten düzene zarar veriyor olması.İnşa ettigimiz konutlar nüfus'u çoğaltmakla birlikte kalemize askeri birim olarak silahlı vatandaşlarda kazandırmakta.Ayrıca, oyunda bulunan vergi sistemi ile inşa ettiğimiz konut sayısı ne kadar fazla ise elde edeceğimiz gelir o kadar yükseliyor.Belirli dakika ve saat aralıklarıyla vergi toplayabiliyoruz.

......Para: Vergiden tahsil ettiğimizPara ile asker üretimini sağlayan Kışla inşası ile üretim yapılabiliyor, krallıklar arası askeri yolculuklarda bulunulabilir,değişik zamanlarda gelen etkinlik ile savunma ve kuşatma aletlerin satın alınabilir.

......Yakut:Oyunda para veya hammadde ile sağlanayamayan inşalar belirli ücretler karşılığında paketler halinde satın alınılabilir.Yakut ile inşa edilen ve elde edilen vb şeylerin neler oldugunu aşağıda yapacağım açıklamalarda belirteceğim.

......İç Kale:Toplamda 4.seviyeye kadar yükseltilebiliyor kurulan kaleye bağlı olarak inşaat hızını ve seviyesine bağlı olarak yağmalanamaz hammadde saklama görevini yapıyor.

......Malikane: 3.seviyeye kadar yükseltilen bir birim olmakla birlikte her seviyede 1 ileri köy ele geçirme hakkı tanıyor.Toplamda 3 ileri köy sahibi olabiliyorsunuz.
Not: Yalnızca Büyük imparatorlukta bulunan ana kaleye kurulabilir.

......Taş Ustası: 3. seviyeye kadar yükseltiliyor toplamda %30 taş üretimini arttırmaya yönelik bir yapı.

......Bıçkı Evi: 3.seviyeye kadar yükseltilebiliyor toplamda %30 odun üretimini arttırmaya yönelik bir yapı.

......Un değirmeni: 3.seviyeye kadar yükseltilebiliyor toplamda %30 ekmek üretimini arttırmaya yönelik bir yapı

......Savunma Atölyesi: Kalelerimizin savunmasına yönelik aletlerin üretildiği inşa.

......Kuşatma Atölyesi: Saldırıda karşı tarafın savunmasını kırmaya yönelik kullandığımız gereçlerin üretildiği inşa.

......Depo: 7.seviyeye kadar yükseltilebilen yapı her hammadde için toplamda 80,000 hammadde saklama kapasitesine sahip.

......Karakol: 4.seviyeye kadar yükseltilebilir. Karşı imparatorlukların askeri, ekonomi veya kalemizi kundaklamaya yönelik yolladıkları casusların yakalanma oranlarını arttıran inşalardır. Ne kadar çok karakol yapılır ise gönderilen casusların yakalanma ihtimali o kadar artacaktır.

......Han:Toplamda 3 han sahibi olabiliriz. 3.seviyeye kadar yükseltilebilen bu yapı karşı imparatorluklara karşı girişimde bulunacağımız askeri, ekonomi istihbarat ve kundaklama girişimleri için işimize yarayacak.Kılıç kardeşlerimiz tam oldugu taktirde toplamda 15 casus sahibi olabiliriz.

Not: Yalnızca Büyük imparatorlukta bulunan ana kaleye kurulabilir.

......Karargah: Komutan sayımızı yükseltmeye yönelik yapıdır. 3.seviyeye kadar yükseltilebilir. Kılıç kardeşlerimizin tam olduğu taktirde toplam 9 komutana sahip olabiliriz. Bu komutanlar ile birliğimizdeki oyunculara aynı anda 9 sefer savunma yollayabilir, düşman imparatorluklara eş zamanlı 9 sefer askeri saldırı yapabiliriz.

Not: Yalnızca Büyük imparatorlukta bulunan ana kaleye kurulabilir.

......Fırın: Ücret karşılığı satın alınan yakut ile kurulan bir yapıdır. 4.seviyeye kadar yükseltilebilir toplamda -%40 askerlerin yiyecek tüketimini azaltabiliriz.Büyük imparatorlukta sahip olduğumuz tüm kalelere kurulabilir, diğer krallıklarda yanlız ana kalelere kurulabilir.

......Tavlalar:Ücret karşılığı satın alınan yakut ile kurulan bir yapıdır. 3.seviyeye kadar yükseltilebilen, Askerlerimizin yürüyüş hızlarını arttırmaya yönelik yapılan inşalardır.Toplamda %160 hızlı yürüyüşe sahip olabiliriz.

Not:Büyük imparatorlukta yer alan tüm kalelere kurulabilir.Diğer krallıklarda yalnız ana kalelere kurulabilir.

......Gözetleme Kulesi: Ücret karşılığı satın alınan yakut ile kurulan bir yapıdır. 2. seviyeye kadar yükseltilebilinir.Saldıran ordu hakkında ordunun düzenini ve asker sayısını %50 ve %100 ihtimaller ile bildirir.Toplamda %100 erken bilgi ile bizi uyarır.

......Saklanma Yeri: Yağmalanma ihtimaline karşın 750 kapasite ile hammadde kurtarımı sağlar. Seviye derecesi 1' dir.

......Kale Kapısı: 4.seviyeye kadar yükseltilebilen yapılardır. Toplamda %80 duvar savunması bonusu kazandırır.

......Kule: 4.seviyeye kadar yükseltilebilen yapılardır.Kale duvarlarında görevlendirilecek asker sayısını belirler. Kule başına toplamda 13 asker konuşlandırılır.


Kayıt Olma.

v3kbd.jpg
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Good Game Empire Saldırı Askerleri. Vincent 0 2,320 23-03-2015, Saat: 17:42
Son Yorum: Vincent
  Good Game Empire Çok Yönlü Askerleri. Vincent 0 2,278 23-03-2015, Saat: 17:35
Son Yorum: Vincent
  Goodgame Empire Asker Basmak. Vincent 0 2,859 23-03-2015, Saat: 16:44
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Saldırı Taktiği ve Savunma Taktiği. Vincent 0 4,576 23-03-2015, Saat: 16:31
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Savunma Askerleri. Vincent 0 3,269 23-03-2015, Saat: 16:03
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Saldırı Askeri Kıdemli Gürzcü . Vincent 0 2,060 23-03-2015, Saat: 15:59
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Saldırı Askeri Gezgin Şövalye . Vincent 0 2,065 23-03-2015, Saat: 15:58
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Saldırı Askeri Ölüm Korkusu. Vincent 0 2,137 23-03-2015, Saat: 15:56
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Saldırı Askeri Ağır Arbaletçi . Vincent 0 1,840 23-03-2015, Saat: 15:54
Son Yorum: Vincent
  GoodGame Empire Saldırı Askeri İki Elli Kılıç . Vincent 0 2,503 23-03-2015, Saat: 15:53
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi