GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peki Kingdom Online’da bizleri neler bekliyor?
#1
Peki Kingdom Online’da bizleri neler bekliyor?

Bir MMORPG’den beklediğiniz özellikler Kingdom Online’da eksiksiz olarak var. Bunun dışında oyuna artı değer katan ve farklı bir oyun deneyimini sunan MOBA tarzı PVP savaşları ve RTS oyunlardan aşina olduğumuz, size ekstra özellikler kazandıran, geliştirmeniz gereken bir kaleniz var.

kzbr.png


Savaşlar : Savaş olmadan RPG olur mu ? Kingdom Online’da yer alan savaşlar için en başta söylenmesi gereken basit olmadıkları. Güçlü ve iyi donanımlı karakterleriniz ile birlikte iyi bir savaş stratejiniz yoksa işinizin zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Duello : Kingdom haritasında istediğiniz yerde 1vs1 duello yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken duello isteğinizi rakibinize göndermek ve kabul etmesini beklemek.

Kışla Savaşları : 1vs1, 2vs2, 3vs3, 4vs4 olarak yapılan PvP savaşları. Bu savaşlarda amaç kendi kalenizi düşman işgalinden korurmaya çalışırken, rakibinizin kalesini ele geçirmek.

Kuşatma Savaşları : Kingdom Online’da kuşkusuz en büyük savaşlar ise Kuşatma Savaşları. Bu savaşlarda amaç düşman lejyonlarının kalelerini ele geçirmek veya yıkmak. Dost-düşman herkesin katılabildiği ve istediği tarafı desteklediği bu savaşlarda stratejinin önemini ve size zarar vermek isteyen canavarların da ortalıkta dolaştığını belirtmekte fayda var. Unutmayın, Krallığa giden yol Kuşatma Savaşlarından geçiyor.

ts5o.png

Zindanlar : Kingdom Online’da tek başınıza veya arkadaşlarınızla girip keyifli dakikalar geçireceğiniz çok sayıda zindan bulunuyor. Bu zindanlardan, zindan seviyesine göre eşyalar düşürüp, girdiğiniz zindana özel zanaat materyalleri toplayabilirsiniz.

Ayrıca zindanlardan bir tanesi ki oyunda “Er Meydanı” olarak isimlendiriliyor, bildiğiniz Arena mantığı ile tasarlanmış. Her turda yeni ve daha fazla sayıda canavarın doğduğu Er Meydanı’nın kendisine ait bir de sıralama listesi bulunuyor.

zxix.png

Lejyon ve Birlikler : Kingdom Online oynamaya başladınız. Kendinizi güvende hissetmek, yeni arkadaşlıklar kurmak, parti oluşturarak canavar kesmek ve zindanlara girmek istiyorsunuz. Tüm bunları gerçekleştirmenizde size yardımcı olacak bir lejyon bulmak ilk amacınız olmalı.
Bir lejyonda olmak yeterli mi peki ? Tabi ki hayır, 8 lejyon bir araya gelerek Birlik oluşturabilir ve Kingdom dünyasında Krallığınızı ilan edebilirsiniz.

Kale Sistemi : Kingdom Online’da her karakterin kendine özel bölgesi ve bölgede de kalesi bulunmakta. Tıpkı bir RTS oyundaki gibi bu kaleyi geliştirmek için çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyuyorsunuz. Kaleniz geliştikçe tabi ki size olan faydaları da artıyor.

Kışlalar : Kingdom Online’ı diğer oyunlardan ayıran en temel özeliklerinden birisi de kışla sistemi. Her oyuncunun toplamda 4 adet kışlaya sahip olabildiği Kingdom’da, savaşlarda sizinle birlikte savaşacak veya sizin yerinize canavar öldürerek, tecrübe puanı kasacak askerleri kışlalardan çıkarabiliyorsunuz.
İnsan, Cüce, Zombi olmak üzere 3 farklı tür asker çıkarabildiğiniz kışlalarda askerlerin kalitesini tabi ki kışla seviyesi ve asker geliştirme seviyesi belirliyor.

7udh.png

Zanaat (Crafting) : Yaratıklardan, zindanlardan ve harita üzerinde belirli bölgelerden topladığınız parçalar ile silah, zırh, pot gibi işlevsel ekipman ve eşyalar üretebilirsiniz.
Kingdom Online Zanaat alanında uzmanlaşabileceğiniz 4 farklı meslek sınıfı sunmakta. Oyuncular bu 4 sınıftan sadece 2 sini seçerek uzmanlaşabilirler.

Simyacı : Can, mana potu ve karakterinize süreli özellikler sağlayacak olan eşyaları üretebilirsiniz.

Zırhçı : Warrior ve Priest sınıfları için daha kaliteli zırhlar üretebilirsiniz.
Derici : Wizard ve Rouge sınıfları için daha kaliteli zırhlar üretebilirsiniz.
Silahçı : Daha yüksek hasar oranına sahip silahlar üretebilirsiniz.

p5gi.png

Yetenek Çeşitliliği : Kingdom Online’da her sınıfa özel 3 farklı yetenek ağacı bulunmakta. Örneğin Büyücü karakterinde Ateş, Buz ve Şimşek olmak üzere seçebileceğiniz 3 farklı yetenek ağacı ve her yetenek ağacında 15’den fazla yetenek bulunuyor. Oyuncular ister tek bir yetenek ağacındaki yeteneklere yoğunlaşabilir, isterse 3 yetenek ağacından da dilediği yetenekleri açarak karakterlerini kendi stratejilerine uygun şekilde geliştirebilirler.

d7q4.png

Binekler ve Petler : Kingdom Online’da kullanabileceğiniz çok sayıda binek ve pet bulunuyor. Petleriniz, öldürdüğünüz canavarlardan düşen eşyaları sizin için hızlı bir şekilde toplarken, binekler ile haritada ulaşmak istediğiniz bölgelere daha hızlı ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, harita üzerinde belirli noktalar arasında gerçekleştirilen Ejderha Uçuşları sırasında oyuncular manzaranın keyfini çıkarabiliyorlar.

965v.png

Uzun lafın kısası Kingdom Online için şunları rahatlıkla söyleyebiliriz; devasa bir harita, yaratık ve boss çeşitliliği, harika grafikler, gelişmiş oyun içi dinamikleri, binlerce görev ve daha bir çok özellik ile kesinlikle tercih etmek isteyeceğiniz bir MMORPG örneği.


e9zp.png
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kingdom Online Ceza Sistemi. Vincent 0 3,302 23-03-2015, Saat: 14:30
Son Yorum: Vincent
  Kingdom Online Meslek Geniş Kapsamlı. Vincent 0 5,449 21-03-2015, Saat: 21:55
Son Yorum: Vincent
  Kingdom Online Bunları biliyor muydunuz? Vincent 0 1,307 21-03-2015, Saat: 20:43
Son Yorum: Vincent
  Kingdom Online Sistem Gereksinimleri. Vincent 0 1,825 21-03-2015, Saat: 20:37
Son Yorum: Vincent
  Kingdom Online Depo Tanıtımı Ve Kullanımı. Vincent 0 1,457 21-03-2015, Saat: 20:29
Son Yorum: Vincent
  Npoint'i Kingdom Online Gem'e Çevirme İşlemi. Vincent 0 1,229 21-03-2015, Saat: 20:24
Son Yorum: Vincent
  Kingdom Online S.S.S Vincent 0 1,620 21-03-2015, Saat: 18:09
Son Yorum: Vincent
  Kingdom Online ( Nttgame) Vincent 0 1,364 09-02-2015, Saat: 16:34
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi