GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
First Blood Cephanelik Sistemi
#1
First Blood Cephanelik Sistemi.

Bu bölümde First Blood'un en karmaşık sistemlerinden biri olan Cephanelik'i sizler için derledik..

Cephanelik oyuncunun, Beyaz, Mavi ya da Sarı Kristal harcayarak, oyun içi ücretsiz ekipman kazanabildiği bir sistemdir. Bu sistem herhangi bir algoretmik hesaplamaya göre çalışmaz, tamamen şans faktörüne bağlıdır.

Cephanelik'te 3 ana, 3 ara olmak üzere toplam 6 Cephanelik Sistemi bulunur. Bunlar sırasıyla:

1- Gümüş Cephanelik
1a- Süper Gümüş Cephanelik
2- Elit Cephanelik
2a- Süper Elit Cephanelik
3- Altın Cephanelik
3a- Süper Altın Cephanelik

*Gümüş Cephanelik yalnızca Beyaz Kristal ile açılır, Beyaz Kristal yoklamadan ve savaş meydanından kazanılabilir, Altın ile satın alınamaz. Enerji Rezervi 200'e ulaştığında Süper Gümüş Cephanelik açılır.

**Elit Cephanelik yalnızca Mavi Kristal ile açılır, Mavi Kristal ya yoklamadan kazanılarak biriktirilir ya da 0.5 Altın karşılığı satın alınır. Enerji Rezervi 200'e ulaştığında Süper Elit Cephanelik açılır.

***Altın Cephanelik yalnızca Sarı Kristal ile açılır, Sarı Kristal ya yoklamadan kazanılarak biriktirilir ya da 1.5 Altın karşılığı satın alınır. Enerji Rezervi 200'e ulaştığında Süper Altın Cephanelik açılır.

****Her bir Cephanelik'te farklı kalitede ekipman bulunur, ancak 3 ana ve 3 ara Cephanelik'in işleyişleri değişmez, aynıdır.

5m98pL.jpg

1- "Gümüş/Elit/Altın Cephanelik" oyuncuya, Enerji Rezervi dolmadan "Süper Gümüş/Elit/Altın Cephanelik"i açma hakkı verir. Oyuncu buradan kalitesi daha yüksek ödüller kazanabilir.
2- Boşaltma Enerjisi ile seçilen Cephanelik'e ait Kristal'den 30 adet harcanarak, 1 cephane kutusu açılabilir. Bu Enerji Rezervi'ne 1-3 arası katkı sağlar.
3- Enerji Fırtıması ile seçilen Cephanelik'e ait Kristal'den 80 adet harcanarak, tek seferde 3 cephane kutusu açılabilir. Bu Enerji Rezervi'ne 6-10 arası katkı sağlar.
4- "Durmadan Aç" seçeneği hesabında yeterince Kristal'i olan oyuncular için idealdir. "Durmadan Aç" işaretlendikten sonra Enerji Fırtınası'na tıklanır, ardından sistem otomatik olarak hesaptan Kristal harcayarak (Yalnızca bulunduğunuz Cephanelik'e ait Kristaller harcanır) oyuncuya bir kere "Süper Cephanelik"e geçiş hakkı tanır. Sistemin harcadığı Kristal sayısı her seferinde farklılık gösterebilir.
5- Aynı ekipmandan birden fazla kazanıldığında, bu ekipmanların süre ve özellikleri birbirine eklenir.
6- Enerji Rezervi "200" olduğunda "Süper Cephanelik" açılır. Biriken her 200 Enerji için 1 cephane kutusu seçilerek kazanılır.

5m9oOj.jpg

Cephanelik'ten zaten Depo'da mevcut olan ekipmanlar kazanıldığında, bu ekipman alınabilir ya da ekipman bırakılıp yeniden çekiliş yapılabilir. Depo'da olmayan ya da Depo'da olsa bile yeniden almak istenilen ekipman çıkana kadar, cephanelikten kutu açmaya devam edilebilir.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  First Blood Ekipmanları: Silahlar Vincent 0 2,484 19-03-2016, Saat: 15:02
Son Yorum: Vincent
  First Blood (Oasis Games) Vincent 0 4,615 16-02-2015, Saat: 21:19
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi