GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyunun Oynanışı
#1
Oyunun Oynanışı

Caldavar Ormanı'na göre anlatacağız. Haritada 3 hat ve 5 oyuncu bulunduğu için 6 çeşit dizilim vardır. Normalde 2 kişi üste, 2 kişi alta ve 1 kişi ortaya gider. Bu ilk dizilimdir. Bunun dışında 2 kişi uzun hatta, 1 kişi ortaya, 1 kişi ormana ve 1 kişi kısa hatta gidebilir. Aynı zamanda 1 kişi uzun hatta, 1 kişi ortaya, 1 kişi ormana ve 2 kişi kısa hatta gidebilir. Dördüncü olarak 3 kişi kısa hatta, 1 kişi ortaya ve 1 kişi uzun hatta gidebilir. Beşinci olarak 3 kişi uzun hatta, 1 kişi ortaya ve 1 kişi kısa hatta gidebilir. Son olarak 2 kişi ortaya giderken diğer oyuncular diğer hatlara dağılabilir.

Normal şartlarda her iki takımda da 1 taşıyıcı (carry), 1 destekçi (support), 1 takım oyuncusu (ganker), 1 başlatıcı (initiator) bulunmalı. Son oyuncu hangi rol daha zayıfsa o rolde olmalı.

Her takımın kendi bölgesinde, eşya satın alabilecekleri bir mağaza bulunur. Sahip olduğunuz altın ile eşya satın alırsınız. Altın kazanabilmek için oyundaki yaratıkları, kahramanları öldürmelisiniz ve kuleleri yıkmalısınız. Eğer herhangi bir yaratığa ya da kahramana son vuruşu yaparsanız, parasını kazanırsınız. Kule yıkıldığında da yüksek miktarda para kazanırsınız. Eğer kuleye son vuruşu yaparsanız daha çok para kazanırsınız.

Oyunda ortaya giden oyuncu tek kasılacağı için, daha çok tecrübe kazanacaktır. Çünkü; eğer 2 oyuncu aynı yerdeler ise, yaratıklar öldüğünde kazanılan tecrübe paylaşılıyor. Ortada tek olan oyuncu bu tecrübenin hepsini kendi alacağı için daha hızlı kasılacak ve seviye atlayacaktır. Bu nedenle ortaya giden oyuncunun mümkünse seviyeye ihtiyacı olan ve takım oyununda etkili olan bir kahramana sahip olmalıdır. Kısa hatta olan karakterin ise taşıyıcı olması takım için daha iyi olacaktır. Çünkü; kısa hatta kasılmak, savunma kulenize yakın olduğunuz için, daha kolaydır.

Oyunun ilk 15 dakikasına başlangıç faslı (Early Game) deniyor. 15 ile 30'uncu dakikalar arasında oyun ortası (Middle Game) ve 30'uncu dakikasından sonra oyun sonu (Late Game) deniyor.

Ortalama bir oyun 25-30 dakika civarında sürer.

Destekçi olan karakter taşıyıcı olan karakterin kasılmasında yardımcı olur. Buna bakıcılık (babysitting) denir. Taşıyıcı olan karakteri iyi kasılırsa oyun sonlarında etkisini en iyi şekilde gösterir ve kaybedilen oyunun kazanılabilmesini sağlayabilir. Takım oyuncusu görevindeki karakterin olabildiğince çok harekete geçmesi oyun terimiyle "gang atması" gerekiyor. Son olarak başlatıcı görevindeki karakterin de doğru zamanlarda, doğru yerlerde savaşı başlatması gerekiyor.

Oyunun bitmesi için ya karşı takımın pes etmesi gerekiyor ya da en içerideki büyük yapıyı yıkmanız gerekiyor. İstediğiniz kadar eziliyor olun, içerideki yapıyı kim yıkarsa o takım kazanır.
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi