GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caldavar Ormanı (Forest of Caldavar)
#1
Caldavar Ormanı (Forest of Caldavar)

Oyundaki en önemli ve büyük haritadır. 5'e 5 oynanır ve alt, orta ve üst olmak üzere 3 hat bulunur. Oyunun amacı en içerdeki büyük yapıyı yıkmaktır. Hangi takımın yapısı yıkılırsa o takım yenilmiş sayılır. Aynı zamanda oyunun 15'nci dakikasından sonra hangi takım pes ederse o takım kaybeder. Legion takımında en içteki yapının adı World Tree (Dünya Ağacı) iken Hellbourne takımında bu yapının adı Sacrificial Stone (Kurban Tapınağı)'dur. Her iki takımda da en içteki yapıyı koruyan 11 kule bulunmaktadır. En dışardaki kuleler en zayıf olanlarıdır. İçerdekiler ise daha çok sağlığa, saldırı hızına ve saldırı hasarına sahiptir. Her iki takımında kendi baz istasyonları vardır. Buraya gelen oyuncular sağlıklarını yenileyebilir ve eşyalarını üzerlerine alabilirler.

Her iki takımın da kendine ait ormanı vardır. Bu ormanlarda 6'şar tane yaratık kampı vardır. Bu kampların da zorluk seviyeleri vardır. Kampları yıldızlarla değerlendirecek olursak, tek yıldızlı kamptan 1'er tane, 2 yıldızlı kamptan 2'şer tane, 3 yıldızlı kamptan 2'şer tane ve 4 yıldızlı kamptan 1'er tane bulunmaktadır. En güçlü kampa Ancients (Atalar) deniyor. Öldürülmesi en zor kamp olmasıyla birlikte, en çok para kazandıran kamptır.

Oyunun en güçlü yaratığı Kongor'dur. Goril şeklindeki bu yaratık, yüksek sağlık ve saldırı hasarına sahiptir. Kongor'u kestikten sonra yere Token of Life (Yaşam Bileti) adında bir eşya düşer. Bu eşyayı alan oyuncu, öldükten birkaç saniye sonra öldüğü yerde tekrar tam sağlık ve mana ile doğar. Bu eşya 5 dakika boyunca oyuncunun üstünde kalır. Eğer 5 dakika içinde o oyuncu ölmezse eşya otomatik olarak kaybolur.

Her takımın 7 önemli barakası bulunur. Bu barakalardan 3 tanesi rakibin menzilsiz yaratıkların güçlenmesini önlerken, 3 tanesi menzilli yaratıkların güçlenmesini önler. Geriye kalan 1 tanesi her ne kadar diğerleri kadar önemli olmasa da mancınıkların güçlenmesini önler.

Oyunun 2'nci dakikasından başlamak üzere, her çift dakikalarda altta veya üstte rünler (rune) çıkar. Bu rünler kahramanlara belirli bir süre için çeşitli özellikler verir.

Her 5 dakikada bir harita yenilenir. Bunun anlamı, kesilen ağaçlar tekrar ortaya çıkar, yaratıklar daha da güçlenir. Her 1 dakikada ise öldürülen kamplardan yeni yaratıklar çıkar.

Haritada baz istasyonlarındaki mağazalar haricinde 2 tane dış karakol (outpost) ve 2 tane de gözlemevi (observatory) bulunuyor. Dış karakolda belli başlı eşyalar satın alınabilirken, gözlemevinde sadece gözetim (ward) ve tedarik eşyaları satın alınabiliyor.

Her 7.5 dakikada bir, zaman dilimi değişir; gündüz ise gece olur, gece ise gündüz olur. Gündüz iken kahramanların görüş alanı geceye göre daha fazladır.

Son olarak bu harita neredeyse War Craft III: Frozen Throne'daki DotA haritasıyla aynıdır. Ufak tefek, ayrıntıda değişiklikler olsa da genel olarak görünüş aynıdır.
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi