GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Combat Arms Sniper Kullanma Taktikleri
#1
Combat Arms Sniper Kullanma Taktikleri

Sniper oyuncu türleri ve özellikleri

2 tür sniper vardır. Strateji ve taktik olarak ikiye ayrılır Ofansif sniper ve defansif sniper.

Ofansif Sniper

Bu sniper türü hızlı ve etkilidir. Çok mermi kullanır ve gördüğü anda atışa başlar. Hata yapma payı yüksektir ve fazla sabırlı değildir. Bu türde iyi olabilmek için elinizin yatkın olması ve ayrıca elinizin hassas olması önemlidir. Yoksa yapacağınız atışlar isabetsiz olur. Bu sniper türü hızlı düşünmeli ve çabuk ateş etmelidir. Yerinde fazla durmaz+ 1-2 atışda yer değiştirir. Haritaya hakim olmalıdır+ gördüğüne anında nişan alabilmelidir. 2. slotu çok kullanır.

Defansif Sniper

Bu sniper türü sabırlı ve etkilidir. Az mermi ve az atış yapar. Gördüğü hedefe atışını en doğru zamanda yapar. Gördüğü her hedefe saldırmaz+ bazılarını es geçebilir. Fazla yer değiştirmez ancak güzel yerlere saklanır. 2. slotu diğerine nazaran daha az kullanır. Sabırlıdır+ mermisini ofansiflere göre daha iyi kullanır. Ama bazen bazı hedefleri göremez ve iyi bir yer bulamazsa hedeflerini beklediğinden yem olabilir.

1. Savaş kolları;
- Combat Arms realist bir oyun ve takım savaşının etkili olduğunu bir strateji mevcuttur. Bir Sniper takımıyla uyumlu olmalıdır+ sniper 'ın takımdaki rolu büyüktür+ kimi zaman sonu onlar getirdiği gibi kimi zamanda arkadaşlarını diğer düşman oyunculardan korumak veya kurtarmak için savaşır.

2. Sakin olmak
- Sniper sabır ve beceri mükemmelleştirmek için pratik ister. Öncelikle Sakin ol! Sabret+ takip et ve ateş et !

3. Yer
- Bir keskin nişancı olarak başarı için anahtar konumdur+ genellikle yüksek ve geniş çevreyi kapsayan yerler seçilir+ ama eğer bu yoksa+ bir duvarın arkasında+ bir köşe veya bir ağaç+ arkasında pusu kurarak hedeflerinizi bekleyebilirsiniz+ bu size düşmanın sizi görmelerini ve öldürmelerini engelleme şansı verir. Ama unutmayın! Öldürdüğünüz kişi sizin orada olduğunuzu öğrendiği için eğer yakın bir mesafede tekrar doğdu ise ilk işi sizi öldürmek için geri gelmektir+ bu yüzden iki seçeneğiniz mevcut ya yerinizi yakın bir mesafe ile değiştirirsiniz yada düşmanın doğacağını tahmin ettiğiniz yerleri dürbün ile kontrol edersiniz+bir oyuncunun öldüğünde tekrar doğma süresi 3 saniyedir !

4. Kamuflaj ve ağırlık;
- Kamuflaj; Oynadığınız haritaya göre doğru kamufulajı seçmek iyi bir fikirdir+ bu sayede gerek pusu kurduğunuz yerler olsun gerekse hareket halinde ilerlerken olsun düşmanın silahı size doğrultuda değilse sizi görmeleri zordur+ örneğin Snow valley bu harita karlı bir alandır ve eğer bu alanda Arctic Camo elbisesini seçerseniz ve pusuda beklediğiniz yerde yogun karlı bir yer ise düşman sizi seçmekte zorlanacaktır.
Ağırlık; Bu konuyu ikiye ayırmak gereklidir çünkü iki çeşit sniper vardır "Ofansif Sniper ve Defansif Sniper"+ Ofansif Sniper stratejisini kullanıyor iseniz "Light Vest" kullanmanız size + %10 hız katacaktır buda hızlı hareket ederek düşmanlarınızı vurmanız için en ideal seçimdir ayrıca kaçmanız gerektiği zamanlarda da sizlere çok büyük avantaj sağlar ve 2. slotu sık kullanıyorsanız düşmanlarınıza ani saldırılarınızı da gerçekleştirmenizde yardımcı olur+ baş için rütbenize uygun % speed kazandıran başlıklar seçmenizi öneririm hızınızı % olarak arttırmanıza yardımcı olacaktır bu ağırlığın (vest) dezavantajı ilse - %10 armor kayıbınızdır buda makinalı kullanan bir düşmanla karşılaştığınızda sizi öldürme biraz fazladır.
Eğer Defansif Sniper stratejisi ile oynuyor iseniz "Balanced Vest" kullanmanız gerekmektedir bu vest size + %10 Armor sağlayacaktır dezavantajı - %8 hız kaybıdır defansif sniper olduğunuz için hıza ihtiyacınız pek olmayacağından dolayı doğru bir ağırlık (vest) seçimidir ve size makinalı ile saldırıda bulunan birisinin sizi öldürmesinide zorlaştıracaktır. +baş için rütbenize uygun Head Shot Protector tarzı bir teçhizat almanızı öneririm bu sayede Head Shot'lardan % olarak daha fazla korunmuş olursunuz.

5. Zamanlama
- Sniper için zamanlama en önemli özelliklerden birdir+ örneğin koşu halinde olan bir düşmanı vurmak ani refleks ile %25 gibi bir vurma şansı vardır fakat dürbün açısının yarım inç" kadar bir mesafesi ile doğru zamanlamada düşmana ateş edilirse+ düşmanı öldüme olasılığı % 90 civarlarındadır. Sniper zamanlamayı iyi ayarlamalıdır örneğin koşu halinde kaçan bir düşmanı son anda vuramayarak kaçırmasından sonra düşmanın görüş alanına tekrar çıkacağı yeri takip etmesi ve çıktığı anda ateş etmesi gerekmektedir. Bir diğer örnek ise sniper'ın silahının mermisi yüksek hasar vermektedir bu sebepten ötürü bağzı haritalardaki alanlarda bulunan bölümleri delerek geçtiğini biliriz bu gibi alanlarda yine yukarıdaki gibi hedefinizden kaçan bir düşmanın ortalama koşu hızını hesap ederek bu tür delinebilir alana doğru zamanlamada ateş etmesi düşmanı öldürmesini sağlar+ bu türdeki atışlarda en büyük etken 2.ci madde de belirttiğim sakin olmaktır.

6. Güç
- Kullanacağınız silah türü sizin seçiminizdir ve strateji+ taktik etkenleriyle karar sizindir.

M24 - Uzun mesafelerde+ yüksek vuruş gücü sağlar. Hafif yapısı+ taşınmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır.
L96A1 - Geri tepmesi düşük keskin nişancı tüfeğidir.İsabet gücü yüksektir
SR-25 - Susturucusu ve yarı-otomatik mekanizması silahın fonksiyonları arasındadır.
MSG-90 - Standart keskin nişancı tüfeğidir.
Dragunov SVD - "SR 25 'in yükseltilmiş versionudur.

Yukarıda belirttiğim Sniper silahları haricinde tavsiye olarakta 2. slot'a yakın mesafede savaşabileceğiniz hafif makinalı silah almanızdır+ bu sayede yakın mesafede size ani saldırıda bulunan düşmanlarınıza karşılık vermekte etkili olursunuz.

7. Takım çalışması.
- İkinci bir kişinin gözleri sizin için büyük bir avantajdır+ gizlenmiş düşmanların yerini saplar+ sizde o bölgedeki düşmanın açığa çıkması için pusu beklemiş olursunuz veya düşman diğer kişi ile oyalandığı sırada onu öldürebilirsiniz+ Bu tür düşman pozisyonları kimi zaman hayatınıza kimi zamanda ölmeden 10 can almanızı sağlar+ ayrıca arkadaşlarınızın ölmesini engellemiş olursunuz. Bir diğer takım taktiği ise düşman mevkinde gizlenmiş düşmanı arkadaşlarınız oyun içerisinde sohbet bölümünden sizlere bildire bilir ve sizde silahınızla uzak mesafelere isabetli atışlar yapabildiğiniz için öldürme şansınız daha fazla olur veya arkadaşlarınızın önünü açmış olursunuz. (Snow Valley Capture Flag) modlarındaki gibi.
 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Combat Arms Terminolojisi Vincent 0 1,494 07-05-2015, Saat: 15:56
Son Yorum: Vincent
  Combat Arms Askeri Rütbe Tablosu Vincent 0 1,718 07-05-2015, Saat: 15:51
Son Yorum: Vincent
  Combat Arms Oyun Türleri ve Görevleri Vincent 0 1,735 07-05-2015, Saat: 13:58
Son Yorum: Vincent
  Combat Arms Terminolojisi Vincent 0 1,473 08-03-2015, Saat: 17:59
Son Yorum: Vincent
  NEXON: Combat Arms'in Arkasındaki Ekip dilan78 0 3,183 11-02-2015, Saat: 20:33
Son Yorum: dilan78
  Combat Arms (Nexon Europe) Vincent 0 2,059 10-02-2015, Saat: 19:30
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi