GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klanlar Arası Savaşlar.
#1
Klanlar Arası Savaşlar.

Bir savaşta yer almak için neler gerekir?

Bunun için bir klana ihtiyacınız var. Kendi kurduğunuz klanınız (Founderrank 6) veya bir klana üye olarak (Leaderrank 5). Bu iki rütbedeb birinde iseniz bir savaş başlatabilirsiniz.

Hangi klanlara saldırılabilir?

Bir kalesi olan her klana savaş engeli olmadığı sürece saldırılabilir. Boş bir kale ile kaleleri olan bir klana saldırı arasında fark vardır. Boş bir kale ele geçirilebilir ve klanınıza dahil edilir. Kaleleri olan bir klana saldırıldığında ise kale ele geçirilebilir veya yağmalanabilir. Her iki durumda da kale sahibi ile savaşılmak zorundadır.

Hangi durumlarda klanıma saldırılabilir?

Bir kale aldığınızda savaş engeliniz olmaması durumunda klanınıza saldırılabilir. Kalenizi almak için gerekli üyeye sahip diğer klanlardan her biri size saldırabilir.
Devasa (büyük) bir kalenize saldırılması için karşı tarafın en az 50 üyesi olması gerekir. Bir kaleyi ele geçirmek veya yağmalamak için en az kaç üyeye sahip olmanız gerektiği harita üzerinde tooltip olarak görüntülenir.

Savaş Sonucunu Neler Etkiler?

* Her iki klandaki üye sayısı
* Savunulan kalenin gelişmişliği
* Ücretli asker sayıları (mercenary)

Savaş nasıl olur?

Savaşa katılan klanların tüm üyelerin HP leri toplanır. Her iki klanın toplam HP durumu aşağıdaki şekilde gösterilir.

[BK1] Klan A (61179 HP) vs. [BK2] Klan B (88561 HP)

Bundan sonra her iki klan savaşçıları kendi aralarında sıralanır. Örnek olarak+ Klan A 25 üye+ Klan B sadece 15 üye ile savaşa katılmış olsun.

Buna göre+ ilk önce her iki klandan ilk 15 kişi düelloya girer 15 e 15 düello. Klan A da kalan fazlalık olan 10 üye sırasıyla 1. 2. 3. ... üyelerine düelloda yardım ederler.

Klan A (25 üye) ve Klan B (15 üye) savaşı arasındaki eşleşme aşağıdaki gibi olur. (Güç sıralaması büyükten küçüğe doğru Oyuncu 1+ Oyuncu 2+ Oyuncu 3... olarak kabul edin.)

Klan A Oyuncu 1 + % Klan A Oyuncu 16 : Klan B Oyuncu 1
Klan A Oyuncu 2 + % Klan A Oyuncu 17 : Klan B Oyuncu 2
Klan A Oyuncu 3 + % Klan A Oyuncu 18 : Klan B Oyuncu 3
Klan A Oyuncu 4 + % Klan A Oyuncu 19 : Klan B Oyuncu 4
Klan A Oyuncu 5 + % Klan A Oyuncu 20 : Klan B Oyuncu 5
Klan A Oyuncu 6 + % Klan A Oyuncu 21 : Klan B Oyuncu 6
Klan A Oyuncu 7 + % Klan A Oyuncu 22 : Klan B Oyuncu 7
Klan A Oyuncu 8 + % Klan A Oyuncu 23 : Klan B Oyuncu 8
Klan A Oyuncu 9 + % Klan A Oyuncu 24 : Klan B Oyuncu 9
Klan A Oyuncu 10 + % Klan A Oyuncu 25 : Klan B Oyuncu 10
Klan A Oyuncu 11 : Klan B Oyuncu 11
Klan A Oyuncu 12 : Klan B Oyuncu 12
Klan A Oyuncu 13 : Klan B Oyuncu 13
Klan A Oyuncu 14 : Klan B Oyuncu 14
Klan A Oyuncu 15 : Klan B Oyuncu 15

Görüldüğü gibi Klan nın ilk 10 oyuncusu+ birebir eşleşemeyen fazlalık olan 10 oyuncu (Klan A Oyuncu 16-25) tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle Klan B nin en güçlü oyuncusunu yenilebilir. Bu şaşılacak bir durum değildir. Gerçek savaşta da buna benzer durum söz konusudur. Bire-bir bir dövüşte taraflardan güçsüz olan 3. bir kişiden yardım aldığında güçlü olanı yenebilir. Hele savaşa katılan üye sayıları arasındaki fark biraz daha fazla olsaydı Klan A nın ikiden fazla üyesi Klan B nin en güçlüsüne karşı savaşacaktı. Bunda kiralanan askerlerin (Mercenary) etkisi büyüktür.

Hangi şövalyenin hangi şövalye ile karşılaşacağı+ ve hangi kalan (fazlalık) şövalyelerin hangi şövalyeleri destekleyeceği savaştan once belirlenir. Savaş başladığında ise şövalyelerin yeteneklerine gore düellolalar sonuçlanır+ ancvak burda saldırılan kalenin gelişmişliğinin de dikkate alındığını unutmamak gerekir.

Savaşı Kim Kazanır?

Savaş sonunda her iki klanın HP kaybı hesaplanır. Ancak bu daha fazla HP kaybeden klan savaşı KESİNLİKLE kaybeder demek değildir! Savaşı kazanmak için daha az HP kaybetmiş olmak tek başına yeterli değildir. Kale sahibi ciddi anlamda hasar aldığında kalenin yağmalanması veya ele geçirilmesi söz konusudur. Kaybedilen HP yüzdesinin (iki rakamlı) yüksek bir oran olması gerekir. Eğer kaybedilen HP yüzdesi bu sınıra ulaşmaz ise saldıran klan saldırılan klandan daha az HP kaybetmesine rağmen savaşı kaybeder.

Savaş raporu aşağıdaki gibi görünür.

[BK1] Klan A (61179 HP) vs. [BK2] Klan B (88561 HP) (Savaş öncesi HP)

=> [BK1] Klan A (61100 HP) vs. [BK2] Klan B (80061 HP) (Savaş sonrası HP)

(Klan B kazanır)

Bu rapora baktığınız zaman HP kayıpları Klan A için 79+ Klan B için 8500 dir ve bu rakam yaklaşık %9+6 civarında HP kaybına denk gelir. Klan B nin HP kaybı daha fazla olmasına rağmen Klan B kazanmıştır. Çünkü saldırılan Klan B kaleleri ele geçirilecek veya yağmalanacak kadar ZAYIFLATILMAMIŞTIR.

Not: Boş bir kaleye saldırdığınızda her zaman kazanırsınız.

Saldıran taraf kazanırsa ne olur?

Saldıranın kale ele geçirme veya yağmalama yapmasına gore değişir. Eğer kale yağmalama ise diğer klandan bir miktar gümüş para kazanır. Eğer kale ele geçirilmiş ise+ kazanan kaleyi geliştirilen her kademenin 1 altında kazananın olur. Yani bir kale her ele geçirildiğinde geliştirilen kademeleri 1 azaltılmış olarak yeni sahibine gider.
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi