Gamerepin

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pirate Storm Atölye
Pirate Storm Atölye

Pirate Storm'un atölye denen bu özelliği; açması kolay ancak kullanması zor olan çok önemli bir parçadır. Oyuna başladığınızda verilen görevleri sırasıyla 8. haritaya (Angaros) gelene kadar yapın. Görevleri yaparken 2. veya 3. haritaya geçtiğinizde aşağıdaki ikona sahip bir görev daha verilecek.

Bu görevi yaptığınızda atölye açılacak ve limana girdiğinizde ''Birlik binası'', ''Meyhane'', ''Tersane'', ''Müzayede evi'' ikonlarına ek olarak bir de ''Atölye'' ikonu çıkacak.

Peki ama Atölye ne işe yarıyor?
Atölye toplarınızı ve zıpkın atarlarınızı geliştirmenizi sağlar. Her top ve zıpkın atarın 2 veya 3 seviyesi vardır. En üst seviyesindeki bir ekipmanı bir kez daha geliştirdiğinizde ekipmanınız kendinden bir üst düzeydeki başka bir ekipmana dönüşür. Örnek verecek olursak; Dükkandan 6 kiloluk top alıp onu atölyede 9 kiloluğa ve daha sonrasında da 9 kiloluktan daha da iyi olan toplara dönüştürebilirsiniz. Topunuzu veya zıpkın atarınızı geliştirdiğinizde nelere dönüşme ihtimalinin olduğunu görmek için atölyenin ''Geliştirme ağacı'' sekmesine tıklayıp soldaki sütundan ekipman türünü seçin. Ekipman türü derken altın veya elmas ile alınan top veya zıpkın atarlardan bahsediyorum. Her birinin kendine özgü toplam 4 geliştirme ağaçları vardır. yani altın ile top alıp elmas ile alınan bir topa dönüşmesini beklemeyin. Ben elmas ila alınan toplar bölümünden size bir örnek verelim:

Örnek olarak, benim son seviyeye ulaşmış 9 kiloluk topum olsun. Ben bunu geliştirdiğimde Barıştırıcı olmasını istiyorum. Barıştırıcıya dönüşme şansını görmek için faremi barıştırıcı topunun üstüne getiriyorum ve bir pencere açılıyor. Bu pencereden sadece dönüşme olasılığını değil topun bütün özelliklerini görebiliyorum.

Şimdi gelelim en başta bahsettiğim atölyeyi kullanmayı zorlaştıran faktöre. Öncelikle atölye açıldığında 1 seviye olur. Atölyenin aynı anda geliştirmenizi sağlayan 3 slotundan sadece biri açık olur. Atölye seviye atladıkça bu slotlar açılır. Ayrıca ekipmanlarınızı geliştirebilmek için de seviye arttırmanız gerekir. Her ekipman 1. seviyede geliştirilemez. En fazla 5 seviye olabilir. Başlarda seviye arttırmak için ''Eğitim''leri kullanmanızı öneririm.

(1. seviyedeyken sadece I numaralı eğitim yapılabilir. Atölye seviye atladıkça diğerleri açılacaktır.)

Aslında ne geliştirirseniz geliştirin atölye XP kazanır. Ancak eğitimler daha çok XP verir ve ekipmanları geliştirmeniz için gereken ürünlerden de oluşturur.

Bu ürünleri bulmanın tek yolu eğitim değildir. Farenizi ürünün üstüne getirerek nerelerden bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Unutmadan belirteyim; ekipmanı geliştirirken ürünlere ek olarak altın da vermeniz gerekir. Ayrıca geliştirmek istediğiniz ekipmanın geliştirmek için geminizden çıkarmalısınız ve geliştirme süresi boyunca geminize takamazsınız. Eğer hemen gelişmesini istiyorsanız elmas ile bunu sağlayabilirsiniz. (Geliştirmenin kalan süresine göre istenen elmas miktarı değişir.) Bazı ekipmanların gelişme süreleri inanılmaz fazla (örn: 12 saat) ancak bu sizin gözünüzü korkutmasın. Hiçbir ekipmanı geliştirirken, geliştirme süresi boyunca atölyede kalmanız gerekmiyor. Siz haritalarda oyununuzu oynarken ekipmanlarınız atölyede gelişmeye devam eder. Geliştirme bittiğinde sağ alttaki haritanın üstünde bir mesaj belirir. O andan itibaren herhangi bir limana gidip atölyeden geliştirdiğiniz ekipmanları alabilirsiniz.

Alıntı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pirate Storm Oyun Ekranı (ne nedir?) Vincent 0 3,286 03-05-2015, Saat: 19:07
Son Yorum: Vincent
  Pirate storm golem nedir? Vincent 0 1,887 03-05-2015, Saat: 17:46
  Pirate Storm (nasıl oynanır?) Vincent 0 2,860 12-03-2015, Saat: 15:08
  Pirate Storm Dhuka ve Kordon Gemileri Vincent 0 3,247 09-03-2015, Saat: 15:31
  Pirate Storm (Bigpoint) Vincent 0 2,081 13-02-2015, Saat: 20:23