GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pirate Storm (nasıl oynanır?)
#1
Pirate Storm (nasıl oynanır?)

Pirate Storm Bigpoint şirketi tarafından yapılmış bir korsancılık, aksiyon mmo oyunudur. Bigpointin ilk oyunlarından olan Seafight' a çok benzer. Fakat grafikleri daha iyidir ayrıca Seafight' a göre oynaması ve gelişmesi daha kolaydır. Oyunda herkes tek olarak savaşır. birlik denen ittifaklara katılabilir veya kurabilirsiniz. Bu kuruluşlar oyun içinde üyeler arasındaki dayanışmayı arttırırken diğer birliklerde bulunun üyeler ile de rekabeti arttırır. Oyuncu batırıldığında, düello yapıldığında, birlik ile adalar yağmalandığında farklı puanlar alırsınız. Bu puanları kendinizi geliştirmek için farklı gemi ve ekipmanlar almakta kullanabilirsiniz. İlk önce oyunun temelinden başlayalım.

bc5f9148-3e96-495d-8a6c-672c0d690f8a.jpg

Ekipman:

Oyunda iki tip silah vardır. Biri Zıpkınlar diğeri Toplar. Toplarla gemilere saldırabilir, zıpkınlarla da canavarları avlayabilirsiniz. Cephaneleri farklıdır. Bittiğinde almanız gerekir ki diğerini kullanamazsınız. Top ve Zıpkınlarınızı dükkandan aldıktan sonra gemiye yerleştirmek için ekipmandan top ve zıpkın bölümlerine gelmeli, gemiye alacağınız ekipmanı depodan gemiye aktarmalısınız. aynısı yelkenler içinde geçerlidir. Yelken aldıktan sonra ekipmandan yelkenler bölümüne gelmeli ve yelkenlerinizi takmalısınız. Bir de extralar bölümü var. Bu ekipmanlar geminin canını hızını kazandığı altın ve/veya tp nı arttırır. Bunları takmanıza gerek yoktur. Aldığınızda otomatikman takılır ve gemi değiştirmek istediğinizde gemiden çıkarıp diğer geminize takamazsınız! Son olarak birde güverteler var. Bu ekipmanlarda takılmak zorunda değildir ve çıkarılamazlar. Bunlar geminin zıpkın ve top slotlarını arttırırlar.

Oyundaki Para Birimleri:

Oyunda 6 çeşit para birimi vardır. Bunlar, Altın, Elmas, Duplon, Kurukafa, Yağma puanı ve Arena puanıdır. Altın, elmas ve duplon her canavardan ve korsandan çıkar, ama kurukafa için oyuncu batırmalısınız. Yağma puanı için birlik adalarını yağmalamalısınız. Arena puanı için ise maçlara katılmalısınız. Duplon dışında hepsini birliğinizi veya kendinizi geliştirmekte kullanabilirsiniz. Duplon ise 3 haftada bir yapılan turnuvalarda kazanana para olarak gönderiliyor. (18 yaşınızı geçmelisiniz.)

Özel Haritalar:

Oyunda farklı birçok özel harita bulunur. Bunlar derin deniz dalgıçlığı ile oluşturulur. Birçok bigpoint oyunundaki gibi belli bir oranda harita parçaları çıkar. Hepsini topladığınızda haritaya girer ve oynarsınız. Haritadaki canavarları yenebilirseniz, ödüller alabilirsiniz.

Haritaların Çeşitleri:

Oyunda haritalar 3' e ayrılır. 1- PvE, 2-Sınırlı PvP, 3- PvP haritalarıdır. Oyundaki 28 haritanın 3' ü PvE, 2'si Sınırlı PvP, 23' ü PvP haritasıdır. PvE haritalarında hiçbir oyuncuya saldıramazsınız. Sınırlı PvP' lerde sadece kendinizden 3 lvl düşük ve yüksek oyunculara saldırabilirsiniz. PvP' de ise herşey serbest. (saldırırken veya saldırı altındayken hiçbir haritada harita değiştiremezsiniz)

Serverlar:

Şu an sadece global serverlar var ama oyunun ortalama % 20 kadarı Türk. Bu yüzden Türkler arasındaki dayanışma fazla, gelişmek çok kolay. Bu yüzden global deyip oyuna bakmamazlık etmeyin, ayrıca sohbette sadece Türkler arasında konuşabiliyorsunuz. 
Alıntı
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pirate Storm Oyun Ekranı (ne nedir?) Vincent 0 3,286 03-05-2015, Saat: 19:07
Son Yorum: Vincent
  Gemi değiştirme nasıl yapılır? Vincent 0 1,543 03-05-2015, Saat: 18:05
Son Yorum: Vincent
  Pirate Storm Atölye Vincent 0 2,487 03-05-2015, Saat: 17:53
Son Yorum: Vincent
  Pirate storm golem nedir? Vincent 0 1,887 03-05-2015, Saat: 17:46
Son Yorum: Vincent
  Pirate Storm Dhuka ve Kordon Gemileri Vincent 0 3,247 09-03-2015, Saat: 15:31
Son Yorum: Vincent
  Pirate Storm (Bigpoint) Vincent 0 2,081 13-02-2015, Saat: 20:23
Son Yorum: Vincent

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi