GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oylama
#1
Oylama

Oy kullanabilmek için en az 4. Mertebe (Andaval) olmalısınız. Tüm köy sahipleri köy başına günlük üç (3) oy hakkına sahiptir. Yalnızca 6. Mertebe (Köylü) ve üzeri köy sahipleri pariş delegesi olarak seçilebilir. Vilayet, eyalet ve ulusal seçimlerde oy kullanabilmek için, pozisyona aday olabilecek mertebede bulunmanız gereklidir.

Başkent Tipi............ Liderin Unvanı.........Kimler Lidere Oy Verebilir?
Pariş..........................Delege........................Pariş üyeleri
Vilayet........................Şerif..........................O vilayetin pariş liderleri (delegeleri)
Eyalet.........................Vali............................O eyaletin vilayet liderleri (şerifleri)
Ülke.............................Kral...........................O ülkenin eyalet liderleri (valileri)

200px-Capital_voting.jpg
...Bir parişe delege olabilmek için pariş içinde bir köye sahip olmalı ve 6. Mertebe (Köylü) ve üzerinde olmanın yanı sıra seçimlerde en fazla oyu almalısınız.
...Bir vilayete delege olabilmek için o vilayet içinde bir parişin lideri olmalı ve 16. Mertebe (Şövalye) ve üzerinde olmanın yanı sıra seçimlerde en fazla oyu almalısınız.
...Bir eyalete vali olabilmek için o eyalet içinde bir vilayetin lideri olmalı ve 18. Mertebe (Vikont) ve üzerinde olmanın yanı sıra seçimlerde en fazla oyu almalısınız.
...Bir ülkeye kral olabilmek için o ülke içinde bir eyaletin lideri olmalı ve 20. Mertebe (Marki) ve üzerinde olmanın yanı sıra seçimlerde en fazla oyu almalısınız.
İPUCU: Oy sayısı günlük olarak düştüğünden, tüm liderlerin sürekli oylanması gereklidir.
İPUCU: Liderler ayrıca Haneleri için değerli Şan puanları toplar.
İPUCU: Yeni pariş Delegeleri için bu sayfayı okumak faydalı olacaktır: "İyi Bir Delegede Olması Gereken Özellikler Nelerdir?" bölümünde yer alanlar delegelerin parişlerinin iyiliği için doğru yolda ilerlemelerini sağlayacak bilgiler sunmaktadır.
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi