GamerepinKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahraman hakkında bilinmesi gerekenler.
#1
Kahraman hakkında bilinmesi gerekenler.

Kahraman kimdir?
Kahraman oyun içinde herhangi bir askeri birimin Kahraman Kışlasında özel olarak yetiştirilmesi ile ortaya çıkan, özel donanımlı bir askerdir.

Bu kadar özel ise neler yapar bu kahraman? Bir kahraman ile neler yapmam mümkün, neleri yapmaya izin yok?
Bir kahraman ile yapabileceklerinizi sıralayalım:

- Oyun içindeki Vahaları ele geçirebilirsiniz.
- Ordunuza extra saldırı yada savunma bonusu kazandırabilirsiniz.
- Kahramanınız atladığı leveller ile çok fazla güçlenebileceği için normal bir askerden çok daha fazla saldırı gücüne ve savunma gücüne sahip olur. Bu sayede ordunuz için ciddi bir güç olabilir.

Neler yapmaz bu kahraman?
Savaş sırasında yağmalama yapmaz. Bu yüzden hammadde taşımak gibi bir derdi yoktur.

Saldırı, Savunma, Off-Bonus , Def-Bonus, Rejenerasyon, Tecrübe nedir bu tabloda gördüklerimiz?

Saldırı: Kahramanınızın saldırı gücü. ( Sadece kahramanın kendisi ile ilgilidir. Orduya etki etmez )
Savunma: Kahramanınız savunma gücü. İlk değer piyadeye karşı, ikinci değer süvariye karşı savunma gücüdür. ( Sadece kahramanın kendisi ile ilgilidir. Orduya etki etmez )
Off-Bonus: Kahramanınızın ordunuza kazandırdığı saldırı bonusudur. ( Örnek olarak diyelim ki bu bonusu %1 yaptınız. Bu 100 kişilik bir ordu ve kahramanınız ile yapacağınız saldırıda 101 kişi gibi saldırmanızı sağlar )
Def-Bonus: Kahramanınızın ordunuza kazandırdığı savunma bonusudur.
Rejenerasyon: Savaş sırasında yaralanan kahramanınızın iyileşmesi sağlar. Oyun içinde iyileşme özelliği olan tek asker Kahramanınızdır.
Tecrübe: Kahramanınızın tecrübe puanı.

Not.................................,  
Kahramanınıza puan verirken rejenerasyona puan vermeyi unutmayın. Çünkü bu kahramanınızı oyunda iyileştirecek tek şeydir.

Kahraman nasıl tecrübe kazanır? Ne işe yarar?
Kahramanınız savaş sırasında öldürdüğü askerlerin tükettikleri tahıl miktarına göre yada vahada öldürdüğü hayvanların tükettikleri tahıl miktarına göre tecrübe kazanır.

Kısa soru ve cevaplar:
- Peki bu tecrübe puanları ne olacak? : Tecrübe puanınız %100 olunca level atlayacaksınız.
- Peki level atlamak ne işime yarayacak? : Kahramanızı güçlendirmeye. Nasıl ve ne şekilde güçlendirmek istediğiniz size bağlı. Burdan kazandığınız puanları nereye ve nasıl kullanacağınız sizin stratejinize bağlıdır.
- Savaşta ölen kahraman tecrübe kazanır mı? : Evet
- Şehrin savunması için destek olarak gelen kahraman savaşta tecrübe kazanır mı? : Evet kazanır. 1/2 oranında paylaşır iki kahraman. Eğer 3 tane kahraman varsa 1/3 paylaşırlar.

Kahraman ile vahalar nasıl ele geçirilir?
Bir köyünüze toplam 3 tane vaha ilave edebilirsiniz. İlk vaha için Kahraman kışlası seviye 10, ikincisi için 15 ve üçüncü vaha için seviye 20 olmalıdır. Kahramanınızın leveli ile Kahraman kışlasının seviyeleri aynı şey değildir. Sıfır level olan bir kahramanda vaha ele geçirebilir. Burda önemli olan Kahraman kışlasının seviyesidir. Eğer K.Kışlası yeterli seviyede ise yapmanız gereken tek şey vahalara kahramanınız ile saldırmaktır. Tüm hayvanları öldürdüğünüz zaman vaha sizin olacaktır.

Kısa soru ve cevaplar:
- Tüm vahaları ele geçirebilir miyim? : Hayır. Sadece 7x7 lik haritada bulunan vahaları ele geçirebilirsiniz.
- Nasıl oluyor bu 7x7lik harita? : Köyünüzün haritasını açtığınız zaman gördüğünüz alan oluyor 7x7 lik harita. Plus hesap ile harita büyütmek, o bölgedeki vahaları alabilmenize olanak tanımaz.

Peki almak istediğim vaha başka birine aitse ne olacak? : Vahayı ele geçiren kişinin elinden alabilirsiniz. Ele geçirilen vahaların sahibine karşı %100 onaylaması vardır. Ortalama olarak 3 kez kahraman saldırısı bu onaylamayı %0 yapar ve vahanın saldıran kişinin eline geçmesini sağlar.
 
Alıntı
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi