Gamerepin

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merkezde Yer Kalmadı
Merkezde Yer Kalmadı.

Merkezde üretimin çok olması için yani hammadde deposu ve tahıl ambarlarından çok sayıda kurulabilmesi için,
Yıkılabilecek Binalar: (Sığınak,akademi,belediye,elçilik bu binalar hariç, bunları zaten çoğunuz kurmuyorsunuzdur merkezde.)

1.Saray(Seviye 20 yaptıktan sonra saldırılarda defansa savunma puanını artırır,ama ileride depo için yer kalmadı mı onun yerine merkezi sarayın yerine daha çok savunma ile desteklemek daha kolay olacaktır.) (Yinede isteyenler bir ham madde deposu veya tahıl ambarının yerine yapabilirler.)
2.Kışla
3.Ahır
4.Tamirhane
5.Silah Dökümhanesi

Bu binalardan saldırı veya defans basabilirsiniz,ama isterseniz saldırı ordunuz merkeze en yakın köyden basıp böylece ticari merkez ve pazar sayesinde o köye ham madde aktarıp ordunuzu oradan basıp,merkezde daha çok yere sahip olursunuz ve daha çok ham madde deposu ve tahıl ambarı kurup merkezinizi çok daha yüksek seviyede bir üretime sahip olmuş olur.

Askeri us ve Merkez binasını saymasak her köyü de 19 tane bina kurulabilir:
1.Demir dökümhanesi
2.Tuğla fırını
3.Marangozhane
4.Ekmek fırını
5.Değirmen
6.Pazar(Merkezdeki üretimleri diğer köylere aktarmak için.)
7.Ticari merkez(Daha çok ham maddeyi kolayca aktarabilmek için çünkü çok yüksek üretim olursa mutlak gerekecektir.)  
8.Taşçı(Düşünün 18.seviye ki tarlayı indirdiler sadece 30 mancınıkla,zorunuza gitmez mi?)
9.Kahraman Kışlası(Etraftaki vahalar +25% veya +50% üretim sağlaması çok işe yarayacaktır.)
10.Hammadde deposu1
11.Hammdde deposu2
12.Hammadde deposu3
13.Hammdde deposu4
14.Hammadde deposu5
15.Hammadde deposu6
16.Tahil Ambari1
17.Tahil Ambari2
18.Tahil Ambari3
19.TahilAmbari4

Merkezini de su yukarıda saydığım, su 19 bina olsa yetiyor.

Böylece merkezinizden sadece üretim yapacaksınız,düşünün merkeze büyük kışla veya ahır kuramıyorsunuz,en azından merkezde çok üretim oldu mu pahalı olsa da diğer köyde büyük kışla veya ahır kurup hızlı asker üretimi yapabilirsiniz.

Bazı arkadaşlar kışlanın yıkılırsa sorun olacağını söylemişler, 3 gün boyunca bütün ham maddeniz ile asker basın, kışlaya 10 günde çıkabilecek askeri peşin peşin basın. Sonra kışlayı yıkın. Verdiğiniz asker üretim emirleri hala gerçekleşmeye devam eder. Yani 10 gün boyunca bastığınız askerler çıkmaya devam eder. Siz de bu 10 gün süresince onun yerine ham madde deposu yada tahıl ambarı kurup istediğiniz gelişimleri yapabilirsiniz. Aynı şey ahır için de geçerli.

Alıntı

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi