Gamerepin Forum
The Elder Scrolls Online (ZeniMaxOnline) - Baskı Önizleme

+- Gamerepin Forum (http://forum.gamerepin.com)
+-- Forum: Oyunlar (http://forum.gamerepin.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: The Elder Scrolls Online (http://forum.gamerepin.com/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Konu Başlığı: The Elder Scrolls Online (ZeniMaxOnline) (/showthread.php?tid=41)The Elder Scrolls Online (ZeniMaxOnline) - Vincent - 11-02-2015

The Elder Scrolls Online (ZeniMaxOnline)

elder-scrolls-online.jpg

The Elder Scrolls Online çok oyunculu oynanan bir bir rol yapma oyunudur. 4 Nisan 2014 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyun ZeniMax Online Studios tarafından yapılmış ve geliştirilmiştir.
Oyunda üç tane birlik en büyük imparatorluğun tahtı için savaşmaktadır. Oyuna başlarken bir karakter yaratmanız gerekiyor ve bunu bu üç birlikten birini seçerek yapyorsunuz. Her birliğin içinde 3 ayrı ırk var. Bunlardan bazıları şunlardır.  Bretonlar, Nordlar, Altmer,Dunmer,  Bosmer, Orklardır. Oyun formatı gereği başlarda bütün ırkları kullanmanıza müsaade etmemektedir. Ancak İmperial Edition modunu alırsanız bütün ırkları seçme hakkına sahip olabiliyorsunuz. Oyunda yarattığınız karakterle serbest bir şekilde bütün kaleleri dereleri tepeleri gezebilirsiniz. Oyunda kendi ırkınızdan olan insanlarla loncalar kurabiliryor, beraber savaşlara girebiliyorsunuz.

1391009227-the-elder-scrolls-online.jpg

maxresdefault.jpg

Oyun genel itibari ile takım olarak oynanıyor. Oyunda bazı ırklar sadece destek amaçlı oynanabilir, bazıları ise sadece saldırı amaçlı olarak oynanabilir. Saldırısı derecesi yüksek olan ırkın defansı derecesi düşürülerek oyunda bir denge kurulmuş, destek oyunculara ihtiyacını arttırılmıştır. Bir anlamda bir dengeleme yapılmıştır. Oyunun yapımcı şirketi daha önce yapmış olduğu oyunlardaki grafik kalitesiyle oyuncuların beğenisini toplamış olduğu gibi bu oyununda da grafik konusunda da becerisini göstermiş ve yine kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Oyun oldukça büyük bir dünyaya sahiptir. Şu andaki durumu ile bile oyun 30 GB yer kaplamaktadır.  Oyunun görselleri gayet güzel ve kalitelidir. Oyun büyük boyutuna rağmen PC’ nizi fazla zorlamaz.
Oyunun  adresi : http://www.elderscrollsonline.com/en-gb

Elder_1.jpg

resimler-53c91d40427b253c91d40427eb.jpg